Spider Solitaire Time

Verdikt
50

Máte-li v oblibě karetní hry, Spider Solitaire Time vás pravděpodobně bude bavit. Problém je, že se jedná o tak tuctovou hru, že je poměrně těžké ospravedlnit její vznik.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Gameboss
Vydání: 11. února 2018
Štítky: karetní, browser-gaming, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Spider solitaire je mutace klasické karetní hry pasiáns, kterou si může dobře užít i jeden samotný hráč, což se právem považuje za její největší výhodu. Na rozdíl od tradičního solitéru zde nicméně musíte řadit postupky od krále po eso ve stejné barvě, nikoliv tedy střídavě, jak bývá obvyklé.

Těžko podobný mustr nějak zásadně inovovat. Pokud by tvůrci hry změnili pravidla či si je nějak upravovali k obrazu svému, fanoušci, kteří povětšinou stojí o tradiční zážitek, by na hru nejspíš zanevřeli. Vylepšení a kvalita hry se tedy z většiny musí skrývat v řemeslném provedení.

Problém je, že když se zaměříme konkrétně na Spider Solitaire Time, lze o ní prohlásit, že jde o naprosto klasickou karetní hru lehce okořeněnou časovým limitem. Ten je mimochodem docela šibeniční a hra je kvůli němu parádně obtížná. Nečekejte tedy, že se vám povede zvítězit v každé partii, to by za vámi museli v kordonu stát všichni svatí. Jenže tím výčet vylepšení a zajímavostí končí.

Zbytek je něco, co jsme viděli v různých obměnách snad tisíckrát. Spider Solitaire Time nevyčnívá grafikou ani zvuky. Z řemeslné stránky zkrátka působí zcela obyčejným, průměrným dojmem. Zapáleného karbaníka samozřejmě nezklame, ale rovněž se těžko hledají důvody, proč by ji měl takový hráč dávat přednost před ostatními tituly. Na mysl se dere například Spider Solitaire Classic, která nabízí ten samý zážitek, ale v daleko lepším kabátku.