Scrabble Web

Verdikt
75

Praotec všech slovních deskových her je k dispozici v oficiální digitální verzi a zdarma. Máte chuť na Scrabble?

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Scrabble
Vydání: 17. dubna 2022
Štítky: multiplayer, zdarma, deskovka, slovní, pro celou rodinu, více hráčů u jednoho zařízení, online hry, online, společenská, logické

Světem sice už nějakou dobu hýbe Wordle a jeho všemožné vykradené kopie, ale o slovo se teď hlásí jeden starý známý: Scrabble. Pokud vás na moderní věci neužije a raději byste si dali klasiku, máme pro vás dobrou zprávu: Scrabble dostal zbrusu novou webovou verzi.

Scrabble Web je zadarmo, a dokonce můžete hrát i bez registrace. Pokud se ale přeci jen rozhodnete registrovat, dostanete navíc pár funkcí jako přístup do chatu, do oficiálních diskuzních fór, perzistentní progres a podobně.

Staronový Scrabble vás každopádně neohromí žádnými dříve neviděnými cinkrlátky. Nejde o žádnou divokou variaci na klasiku, nejde o nic nového, dostáváme tady prostě jen a pouze starý dobrý Scrabble. Ten můžete hrát jak sami, tedy proti umělé inteligenci, tak i proti lidem: Zdejší matchmaking vás umí spárovat s živým protihráčem.

Pro některé hráče může nicméně představovat negativum fakt, že hra nabízí jen velké světové jazyky - češtinu byste zde hledali marně. Pokud máte rádi slovní hry v angličtině, nebude to problém, ale máte-li spíš náladu na trochu cvičení v mateřštině, větší radost vám nejspíš udělá třeba Kris Kros.