Zootopia Crime Files: Hidden Object

Verdikt
60

V jádru ucházející, pěkně vypadající detektivka s hledáním skrytých předmětů ve světě Zootropolis. Je ovšem velmi lehké na ni po chvíli zapomenout.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Windows PhoneWindows Phone

Microsoft Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Disney Interactive
Vydání: 17. srpna 2016
Štítky: mobilní hry, zdarma, detektivka, platby uvnitř hry, adventura

Zootopia Crime Files je dosti standardní mobilní detektivka o hledání skrytých předmětů, jakých se na trhu pohybuje celá řada. Tato se nicméně může opřít o licenci společnosti Disney, pár slušných nápadů a především krásný vizuální styl stejnojmenného animovaného snímku, který v kinech sklízel pěkné ohlasy. Především menší v ní najdou solidní zábavu, tedy dokud nenarazí na mikrotransakce a po čase stereotypní náplň.

Hra je rozdělena do několika detektivních případů. Těžištěm každého z nich je přesun mezi lokacemi, v nichž hledáte stopy, vyslýcháte podezřelé, analyzujete různé důkazy a nakonec – když jste připraveni – ukážete prstem na skutečného viníka. Titul vše prezentuje v úžasně zářivých barvách, na které je radost se dívat. Potěší také estetika hry zůstávající věrná výtvarnému stylu filmu.

Mobilní Zootopia nadto nabízí také několik zajímavých oživení základní hratelnosti. Pátrání tak občas proložíte řešením hádanek. Když se ocitnete s rozumem v koncích, můžete podržením prstu na daném slově zjistit, jaký tvar hledaný objekt má anebo použít nápovědu, která vám bude nabízet o to víc možností, když se rozhodnete spolehnout sami na sebe a šetřit si ji.

Bohužel, technicky vzato všechny činnosti ve hře prováděné mají formu jakési čekací minihry, násilného grindu a podobných věcí. Čekáte na to, až se doskenuje důkaz, musíte nasbírat dostatečné množství hvězdiček, aby bylo možné přejít k výslechu atd. V průběhu toho všeho dochází k vypotřebovávání energie, jíž máte k dispozici a jejíž systém popravdě není vytvořen úplně v hráčův prospěch. Tím se plynule dostáváme k placení. Existuje tu hned několik druhů platidla. Jedno zkrátí čas čekání, druhým si zase dopomůžete k více hvězdičkám. A do všech lze pochopitelně investovat reálnými penězi. Zootopia Crime Files v tomto směru připomíná prvotřídní zmatek a odstrašující příklad toho, jak se mikrotransakce pojmout nemají. 

Naházejte všechny klady a zápory na jednu hromadu a co vám vznikne, je akceptovatelná, ale ničím výjimečná detektivka. Kouká se na ni pěkně a některé kroky učiněné vstříc méně zkušeným hráčům vítáme, o to více nicméně zamrzí způsob, jakým se tvůrci popasovali s mikrotransakcemi a vyvážeností. Nakonec to je jen další pokus v dlouhé řadě iniciativ o úspěšnou mobilní hru, uhlazený, ale jaksi bez duše. Najde se mnoho lepších hříček, s nimiž lze trávit chvilku nudy.