Zoomumba

Verdikt
60

Jednoduchá, ale vcelku zábavná hra na zoo. Vhodná pro mladší publikum či dospěláky hračičky, kteří nevyžadují komplexní hratelnost.

Další informace

Výrobce: Bigpoint
Vydání: 10. června 2011
Štítky: platby uvnitř hry, budovatelská, browser-gaming, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online, strategie

Kdo by neměl rád výlety do zoo. V této prohlížečové hře zdarma se můžete pokusit postavit takovou zoologickou zahradu, kam se budou všichni návštěvníci těšit.

Herně se o žádný převrat opravdu nejedná. Zoomumba servíruje stokrát viděný koncept rozmisťování výběhů, jejich zaplňování zvířaty a následnou péči o ně. K tomu musíte nakupovat různé druhy krmiva, vodu a léky, pokud se vaši čtyř a vícenozí svěřenci rozestonají.

K dobru je třeba připočíst obrovské množství druhů výběhů a zvířat, kterými je můžete osídlit. Zpočátku jich sice nebudete mít k dispozici moc, ale s přibývajícími zkušenostmi se odemykají další a další - hráč se tak má vždy na co těšit. Však také aby ne, když už zbývá jen pár úrovní a chloubou zoo se může stát třeba kýžený pavilon lvů.

Hráče vyžadující komplexnější hratelnost a propracovanější mechaniky by naopak mohlo zklamat, že koloběh drbání, krmení a čištění je v podstatě tím jediným, co ve hře můžete dělat. Hlavním lákadlem ke hraní tak zůstává zvířecí tématika. Zkrátka a dobře, pokud máte náladu na hru z jednoduššího soudku či rádi volíte nenáročnou zábavu k relaxaci, Zoomumba vás pravděpodobně potěší. Vzhledem ke své nenásilné tématice a roztomilému zpracování se rovněž hodí pro vaše potomky.

Jak to bývá běžné, můžete si za reálnou měnu nakoupit zoodolary, které růst vaší zoologické zahrady výrazně urychlí. Jde to i bez nich, musíte se ale připravit na dlouhé chvíle nicnedělání, dokud nebude potřeba znovu nakrmit papoušky. Hra je tedy pro neplatícího hráče vhodná spíše jako bokovka, u které budete dělat něco jiného, protože jako primární zábava, jež budete věnovat veškerou svou pozornost, nejspíš neobstojí.