Ordia

Verdikt
90

Ordia je skvěle zpracovaná plošinovka, ve které stoupáte vzhůru s roztomilým stvořením. Autoři naprosto dokonale rozumí gradaci obtížnosti a neustále vás budou překvapovat novými nápady. První úrovně si navíc můžete vyzkoušet zdarma.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Loju
Vydání: 1. května 2019
Štítky: arkáda, puzzle, mobilní hry, akční

Ordia nemá nejoriginálnější myšlenku ani si z ní po spuštění nesednete na zadek. Přesto se jedná o vynikající hru, kterou byste neměli jen tak přejít. Proč? To si řekneme v této recenzi.

Tažením prstu po displeji určujete směr a sílu skoku. Ovládáte totiž novou formu života, která se probudila v mořských hlubinách a musí proplout skrz mnohé nástrahy. Jedna chyba a nadějné vyhlídky mizí v dáli. Základem všeho jsou záchytné body, od kterých se budete odrážet. Mezi nimi skáčete a u toho sbíráte potravu, kterou potřebujete k růstu. 

Vše zvládnete ovládat jednou rukou, tedy dokonce jedním prstem, což je rozhodně plus. Hlavně, pokud chcete hrát na cestách. V čem však hra naprosto exceluje je představování nových nápadů. Zatímco na začátku se musíte hlavně naučit pohybovat, za chvíli přijdou první statické překážky, abyste se po pár dalších úrovních vyhýbali útočícím nepřátelům. 

K tomu si přidejte skryté úrovně a další prvky, jako jsou pohybující se záchytné body, odrážedla, lepící zdi apod. Autoři skvěle rozumí tomu, jak správně gradovat obtížnost. Na začátku přemýšlíte, co chtějí s tímto jednoduchým systémem ještě vůbec vymýšlet, a ani se nenadáte a musíte z jedné jezdící plošinky přeskočit na druhou, která je rovněž v pohybu, a u toho se vyhnout poli nebezpečí. 

Ordia je prémiová hra v tom ohledu, že vás neotravuje herní měnou, nákupem kosmetických úprav, neomezuje vás systémem energie ani ničím podobným. To však také znamená, že na telefonu získáte několik prvních úrovní zdarma, ale za zbytek je potřeba zaplatit. Když si k tomu všemu přidáte naprosto fenomenální zpracování v čele se skvělými animacemi, rozhodně to za to stojí. Však sami můžete během chvíle poznat, jestli je to hra pro vás nebo ne.