Yucatan

Verdikt

Neonový rauš, krkolomná rychlost a akční závodní zábava. To slibuje zvláštní, ale lákavý projekt Yucatan, který si můžete vyzkoušet díky bezplatné demoverzi. Hotová hra by měla vyjít začátkem roku 2019.

Další informace

Výrobce: Joe Bain
Štítky: experiment, indie hra, závodní

Mexiko, to jsou pro řadu lidí tortilly, nachos, mezek Pedro a sombrero grande. Ne tak pro vývojáře Joea Baina. Tomu jenom řeknete: „Co si myslíš o Mex…“, on vás to ani nenechá dokončit a vyhrkne: „Neonová sci-fi autíčka, co si to sviští po fyzikálně nemožných závodních drahách za zvuků epického soundtracku.“ Joe je divný. Naštěstí ale taky kreativní, protože závodní hra Yucatan je všechno, jen ne obyčejná.

Na první pohled silně připomíná Trackmanii – to dělají ty skokánky, ježdění hlavou dolů a zběsilá rychlost. Ale druhý pohled, drazí přátelé, ten prozrazuje, že pod neonovou slupkou se skrývá něco trošku jiného, než byste čekali.

Místo masivně multiplayerového zážitku se připravte na osamělý výlet do obřího propojeného světa, který se postupně odemyká spolu s novými schopnostmi a nechává své doposud neposkvrněné části napospas vašim drásajícím kolům. Někde to budou relativně konvenční dráhy, jindy vyrazíte třeba do kouzelného lesa nebo vesmírného vakua. Prostě samá typická prostředí yucatanského poloostrova.

Velmi jasně a konkrétně to vysvětluje samotný Joe: „Yucatan vám dá všechno. Ano. Konečně. Už není žízeň. Už není hlad. Touhy a potřeby jsou minulostí. Yucatan je budoucnost. Yucatan je vaše budoucnost. Uvolněte se a přijměte svou budoucnost.“

Říkali jsme vám, že je divný, ale takovým sympatickým, střeleným způsobem, který se doufejme promítne i do samotné hry. Ta je mimochodem na oficiálních stránkách trefně označená jako „závodní metroidvania“. Prozatím si můžete volně stáhnout demo (odkaz naleznete vpravo od článku), s plnou verzí včetně powerupů a boostů (ahoj, Mario Kart!) se počítá začátkem příštího roku na PC a PlayStation 4.