You Must Build A Boat

Verdikt
86

Zatraceně povedená "spoj tři" zábava, v níž objevíte nečekanou hloubku. Máte-li k tomu rádi neotřelý přístup k realizaci známých konceptů, s You Must Build A Boat rozhodně nešlápnete vedle.

Další informace

Výrobce: EightyEight Games
Vydání: 4. června 2015
Štítky: puzzle, spoj tři, endless runner
You Must Build A Boat je duchovním pokračováním svérázné RPG hry 1000000 a jestli jste ji hráli, tady budete jako doma. Pixelartový vizuální styl zůstává, stejně jako prvek puzzle. Od procházení rozbořeného hradu jsme se ovšem posunuli k rekrutování  námořníků na vaši loď skrze zajímavý přístup. 

Jádrem hry je nekonečná náplň "spoj tři" žánru. V horní části obrazovky sprintujete s vaším dobrodruhem uličkou plnou nepřátel, pastí, ale také truhel. Se vším je třeba se vypořádat a to tak, že na hracím poli vytvoříte souvislou řadu stejných symbolů. Klíče odemknou truhlu, meče zraní nepřátele a štíty vám zaručí částečnou ochranu.


Vtip je v tom, že tempo hry příliš nepolevuje a na vás jsou tak zároveň kladeny nároky, abyste spojování obrazců prováděli dostatečně rychle. Čím neohrabanější budete, tím větší šance, že truhlu propásnete nebo, že vás potvory popostrčí blíž k okraji displeje a nápisu Konec. You Must Build A Boat současně oživuje nastavenou hratelnost dílčími úkoly a vyděláváním zlaťáků, které můžete následně investovat u nově naverbované posádky do vylepšování atributů postavy. 

Všechny elementy zkombinované dohromady potom dávají vzniknout titulu s překvapivě propracovanými systémy. Díky náhodně generovanému průběhu a spoustám zajímavého obsahu tu je vždy co dělat a objevovat. A třebaže se někdy může dostavit frustrace z přílišné náročnosti, klady You Must Build A Boat jednoznačně převažují. Jde zkrátka o chytrou, inovativní a po všech stránkách stylovou zábavu, kterou můžete spustit na pár minut a taky u ní zůstat trčet na hodinu.