Yatzi

Verdikt
75

Vcelku příjemná varianta hry v kostky proti skutečným protihráčům. Pokud holdujete tomuto druhu zábavy, Yatzi jistě nezklame.

Další informace

Výrobce: GameDesire
Vydání: 26. ledna 2010
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, deskovka, browser-gaming, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, společenská

Yatzi se hraje pěti kostkami, celkem na třináct kol. Každý hráč může v každém kole házet až třikrát. V levé části hracího pole je seznam kategorií. Cílem hry je nahrát co nejvíce bodů v těchto uvedených kategoriích. Každý váš tah vyplní jednu ze třinácti uvedených kategorií, na vás je vybrat tu nejvýhodnější. Kostky jsou ve vašem tahu vrženy automaticky. Dále můžete hodit ještě dvakrát. Kostky, které si chcete ponechat pro potřeby vašeho tahu, přesunete kliknutím do spodní části hrací desky. Házet můžete pouze kostkami na hrací ploše.

Zkušenější hráči systém Yatzi jistě znají, ale ani ti, kdo si tuto hru v kostky chtějí vyzkoušet poprvé, určitě nebudou mít problém s jejím pochopením. Je totiž velice jednoduchá, cílem je v maximálně třech hodech sestavit a zapsat vyšší figury než váš protihráč. Hra končí po třinácti odehraných kolech a vítězem se pochopitelně stává ten, kdo zapsal vyšší celkové skóre.

To s sebou přináší příjemné taktické ozvláštnění, kdy je potřeba se dobře rozmyslet, jaké kolonky ve vaší kartě skóre se vzdáte, když se vám zrovna nedaří. Budete riskovat, necháte si otevřené místo pro "pět stejných" a místo toho vynecháte třeba body za trojky? Pět stejných kostek dokáže zvrátit zápas, ale co když nikdy nepadnou? Kdy využijete položku "šance", která sčítá hodnotu všech hozených kostek, ačkoliv dohromady třeba netvoří žádnou figuru?

Graficky je hra příjemná a neurazí. Nabízí možnosti hodnocené hry a hry pro zábavu, stejně jako volbu, zda hrát o žetony, či nikoliv. Zmíněné žetony si sice můžete zakoupit za reálné peníze, ale hra vám to nikterak nepodsouvá. Pokud vám jde jen čistě o to zahrát si, ani v nejmenším není potřeba tahat peněženku ven z kapsy. Za to hra pochopitelně sbírá plusové body.