Yarntown

Verdikt

Nečekaná kombinace, obdobně překvapivá stylizace, ale výsledek vůbec nepůsobí špatně. Což si ostatně můžete zkusit sami, protože hra nabízí i bezplatné a poměrně masivní demo.

Počítač

WindowsWindows

Oficiální stránky

Další informace

Výrobce: Max Mraz
Štítky: indie hra, pixel art, akční, rpg

Je to už víc než pět let, co se majitelům PlayStationu 4 otevřely brány prokletého Yharnamu. Bloodborne od studia FromSoftware osobně řadíme mezi to nejlepší, co se v současné generaci urodilo, zároveň si ale zoufale nepřejeme pokračování. Tedy pokud by nevypadalo jako Yarntown.

Yarntown je dílem nezávislého vývojáře Maxe Mraze. Ten momentálně pracuje na klasickou Zeldou silně ovlivněné hře Ocean’s Heart, ve volném čase ale své zkušenosti s topdown pixelovanou grafikou zúročil v kuriózním mashupu Bloodborne a Link to the Past. Hříčka běží na enginu Solarus.

K dispozici je lokace Central Yharnam, tedy samotný počátek hry, který si určitě pamatují všichni, kteří s ní kdy změřili síly. Smysl pro detail je kouzelný, hráč je konfrontován se všemi známými nepřáteli a i přes změnu perspektivy lze bezpečně poznat konkrétní zákoutí.

Bonbónkem je pak přítomnost obou lokálních bossů, utkat se tak můžete s Cleric Beast i s Otcem Gascoignem, který nám kdysi zadělal na první šediny. Samozřejmě se podíváte i do Hunter’s Dreamu, pohovoříte s porcelánovou pannou a třeba si vylepšíte zbraň.

Přestože je hra skutečně velmi podobná klasickým Zeldám, obsahuje řadu zásadních prvků hratelnosti Bloodborne, jako je stamina bar, uskakování i léčivé flakónky s krví. Nemusíte se bát, obtížnosti rozhodně nedosahuje úrovně originálu.