Yaga

Verdikt

Jednoruký kovář Ivan musí v novém akčním RPG Yaga přemoci nástrahy ze slovanské mytologie

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Breadcrumbs Interactive
Štítky: fantasy, slovanská mytologie, akční, rpg

Znáte medvěda hrajícího na loutnu? Říká vám něco chaloupka na kuří noze? Víte, kdo je to Slavík Loupežník? Pokud vás zajímá slovanský folklór, pak zbystřete. Akční RPG Yaga v sobě schraňuje desítky mytických bytostí známých z nejrůznějších bájí a pověstí severovýchodní Evropy.

Yaga se k nám poměrně blízké fantastice staví s humorem. Už jenom vaše role v příběhu je prapodivná. Pod ochranou Ježibaby se vtělíte do kováře a gurmána Ivana, který kdysi dávno přišel o levačku.

To mu ale nijak nebrání v kování dalších zbraní a zabíjení monster, která se na něj valí z hlubin lesů. Tyto dvě činnosti jsou jeho denním chlebem – kování, vraždění, kování, vraždění. Ale dojde i na nějaké ty rozhovory s místními, dialogové volby, RPG prvky…

Nebýt slovanského folklóru a famózní grafické prezentace, asi bychom o hru ani nezavadili. Po herní stránce to totiž vypadá jen jako další akční RPG, které tedy může ještě překvapit různými udělátky, které si připevňujete na svůj pahýl.

Zkrátka to vypadá na pozoruhodný mix hudby, grafiky a tématu, který by nemusel zklamat (snad ani po stránce hratelnosti). Yaga vyjde v listopadu na PC exkluzivně v Epic Games Storu, na PS4, Xboxu One a Switchi.