X-COM: Terror from the Deep

Verdikt
75

Hrůza tentokrát přichází z hlubin! Pokračování kultovní strategie UFO: Enemy Unknown se do srdcí fanoušků zapsalo výbornou hratelností, ale i nesmlouvavou obtížností. Veteráni varování nepotřebují, ostatním doporučíme pevné nervy a směle do toho.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Počítač

WindowsWindows

4,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Microprose
Vydání: 15. června 1995
Štítky: sci-fi, tahová, taktická, zdarma, retro, staré pecky, online hry, online, strategie

Doutnající trosky nepřátelské základny na Marsu sotva stačily vychladnout a organizace X-COM, jejíž účelem je bránit Zemi před cizáckými hrozbami, už má zase plné ruce práce. Invaze tentokrát nepřichází z vesmíru v podobě letek létajících talířů, ale z neprobádaných hlubin našich vlastních oceánů.

Podoba s předchůdcem je očividná. A vlastně se není ani čemu divit, protože tvůrci dostali na vývoj pokračování pouhý rok. Principy hratelnosti tak zůstaly navlas stejné - hráč se musí vypořádat s dvěma taktickými vrstvami. Na modelu Země buduje základny (tentokrát v moři, nikoliv na souši) a věnuje se makromanagementu celé obrany před novou hrozbou. Jakmile dojde k uzemnění nepřátelské ponorky, útoku na přístav či jiné události, která vyžaduje neodkladnou pozornost vašich bojových jednotek, přepnete se do takticko-bitevního režimu a vyřídíte si to s mořskými běsy pěkně osobně.

Nebo si to oni vyřídí s vámi. Pokračování je totiž znatelně obtížnější než původní UFO. Ano, pokud opravdu víte, co děláte, lze i Terror from the Deep dohrát za pouhých několik hodin, ale s podobnými výsledky mohou počítat jen opravdoví mistři, kteří jsou ve zdejším podvodním světě jako doma.

I přes občas až moc vysoko nastavenou laťku náročnosti však hra dokáže být příjemně napínavá a zábavná. Úspěšný vzdor cizákům přináší nové technologie, vylepšení, otevírá další a další taktické možnosti, takže si nakonec každý stratég jistě přijde na své.

Hra je k dispozici v prohlížečovém emulátoru, který nevyžaduje žádnou instalaci. Pokud byste měli zájem o verzi, co nepotřebuje připojení k internetu, lze si ji za pár šupů pořídit na Steamu.