Wuchang: Fallen Feathers

Verdikt

Soulsovek je sice jak hub po dešti, ale tahle má alespoň poměrně neotřelé zasazení. Fantasy mytologická Čína slibuje pro našince punc zajímavé exotiky. Hra sice trochu působí jako Bloodborne s jinými texturami, ale to neznamená, že se bude hrát špatně. Datum vydání zatím neznáme.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Leenzee Games
Štítky: fantasy, akční, rpg

Kde jsou ty časy, kdy bylo her typu Dark Souls jako šafránu. Dnes už se v nich člověk pomalu ztrácí. Vedle Dark Souls máme Bloodborne, Sekiro, Lords of the Fallen, The Surge, Mortal Shell, chystá se Black Myth: Wu Kong a nově také Wuchang: Fallen Feathers. Poslední jmenovaná vsadí na historickou Čínu říznout fantasy prvky.

Wuchang: Fallen Feathers na první dobrou zaujme svým zasazením. Odehrává se krátce po pádu slovutné dynastie Ming, kdy jde všechno do kopru. A to až do takové míry, že obyvatele zdejších usedlostí postihla záhadná nemoc způsobující růst peří, ale hlavně pomatení mysli.

Rázem je většina místních pro mladou hlavní hrdinku nepřátelská. A i když na první pohled vypadají docela normálně, závěr vydatných záběrů z hraní výše vás vyvede z omylu. Nákaza umí člověka tak znetvořit, že mu z úst vyroste třeba ptačí hlava. Takový člověk je pak opravdu tuhým bossem.

Zdá se, že čínské studio Leenzee Games je plné talentovaných grafiků, protože Wuchang: Fallen Feathers už na těchto záběrech z alfa verze vypadá vážně dobře. To samé se už ale nedá říct o soubojových animacích, na kterých je třeba ještě odvést kus práce. Ale je to přeci jen ukázka z alfy, od které nemůžeme čekat kvality hotové hry.

I tak je dost patrné, kde se vývojáři inspirovali. Prvky Dark Souls, jako například bodání do zad, a Bloodborne, jako například obouruční sekera a střelba od boku, nelze při sledování videa přehlédnout a nabízí se otázka, zda to Číňané s tou inspirací trochu nepřehnali. Ale to zjistíme, až si hru sami osaháme.

Je to poprvé, kdy se nám Wuchang: Fallen Feathers ukázala, takže se nemůžeme divit, že ještě nedostáváme datum vydání. Vyjít by ale měla na počítačích a nespecifikovaných konzolích.