WRC Generations

Verdikt

Velkolepé rozloučení se sérií? Doufejme! Poslední ze série rallye her WRC by měla vyjít letos v říjnu.

Další informace

Výrobce: Kylotonn
Štítky: arkáda, auta, simulace, sportovní, závodní

Závodní série WRC má mnohaletou tradici, ale nikdy nebyla dílem jediného studia. Od roku 2001 do roku 2005 se o adaptaci skutečné soutěže starali v Evolution Studios, načež se celá série na dlouhých pět let odmlčela. Otěže v roce 2010 převzal italský Milestone, který se dnes soustředí na motorky a značku WRC přenechal současnému Kylotonnu, který na ní pracuje od roku 2015 (díly WRC 5 až WRC 10). A blíží se moment, kdy i Kylotonn bude minulostí.

Vydavatel Nacon oznámil nový díl, který nenese očekávatelnou jedenáctku v názvu. Místo toho se jmenuje WRC Generations a půjde o poslední díl studia Kylotonn. Od roku 2023 do roku 2027 má totiž vyjednaná exkluzivní práva na WRC studio Codemasters, tvůrci sérií Colin McRae Rally, Dirt a Dirt Rally.

WRC Generations bude další evolucí dosavadních závodů od Kylotonnu, kde je největší novinkou představení hybridních vozidel kombinujících spalovací motor s elektromotorem. Těšit se můžete na všech 13 zkoušek sezóny 2022 spolu s několika navíc, díky čemuž se svým vozem (jedním ze 37) a týmem navštívíte 22 zemí světa. Další novinkou letošního dílu je sněhobílá švédská rally.

Jinak počítejte s režimem kariéry, kde budete mít možnost přidat se k existujícímu týmu či si vytvořit svůj vlastní a začít od píky, a nebude chybět ani multiplayer, ať už je řeč o kompetitivních ligách, či kooperaci ve splitscreenu i online, kdy jeden řídí a druhý mu dělá kopilota.

WRC Generations vyjde 13. října na PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One a Xboxu Series X|S. Kde je počítač, ptáte se? PC verze dorazí z nějakého důvodu později spolu s verzí pro Switch. A pokud si říkáte, jaké hry teď budou v Kylotonnu vyvíjet, tak vězte, že studio již dávno pracuje na jiné slavné značce Test Drive Unlimited, jíž chystá pokračování Solar Crown.