Worms Reloaded

Verdikt
79

Ve Worms: Reloaded nechybí nic podstatného a jde o ultimátní zábavu na spousty hodin, která je samozřejmě nejlepší s živými protihráči. Autoři toho ale mohli po takové době předvést víc, třeba vytvořením zcela nového titulu exkluzivně pro PC. Na druhou stranu by to pak mohlo dopadnout všelijak. Worms: Reloaded jsou zkrátka sakra zábavnou a trvanlivou hrou.

Počítač

WindowsWindows

19,99 €Steam

Mac OS XMac OS X

19,99 €Steam

LinuxLinux

19,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Team 17
Vydání: 26. srpna 2010
Štítky: tahová, worms, humor, multiplayer, více hráčů u jednoho zařízení, akční

Worms: Reloaded kombinují vše to dobré ze všech předchozích dílů a přidávají ještě něco navíc. Jsou přítomny jak zbraně z Worms: Armageddon, tak třeba z Worms 4: Mayhem a obsažen je rovněž mód s dobýváním pevností. Při tom všem je těžké se rozhodnout, kde začít. Ovšem popisovat každou drobnost není možné, důležitější je celek.

Přizpůsobte si svého červa

Přílišnou novinkou jistě není ani možnost přizpůsobit si svůj červí tým dle svých představ. Viděli jsme to kupříkladu ve Worms 4: Mayhem. A tak lze i zde volit barvu kůže svého červa, druh čepice, vítězné tanečky, podobu hrobečků a tak podobně. Díky profilům může mít na jednom počítači více hráčů vytvořeny své týmy a hrát si kompletně svou hru.

Možnosti přizpůsobení hry ale zdaleka nekončí u oblečení červíků, hra obsahuje třeba i povedený editor úrovní. Ten umožňuje vybudování levelu s libovolným rozložením (na šířku, na výšku), kreslením terénu, tématem a tak dále. Můžete si nechat něco i náhodně vygenerovat a pak to upravit. 

Stovky hodin odčervování

Ve hře nechybí snad žádný známý a oblíbený herní mód. Máme tu tedy kampaň pro jednoho hráče, lokální i on-line multiplayer, módy fort, warzone a bodycount. Warzone je série deatmatchů s neustále se zvyšující obtížností a pevně daným arzenálem zbraní. V bodycount jde zase o zabití co nejvíce nepřátelských červů s jedním vaším červem.

Některé zbraně nejsou dostupné hned od začátku, musíte si je nejprve koupit za peníze nasbírané v single hře. Tam patří třeba holy hand grenade, armageddon, super ovečka a vůbec ty prémiovější veleoblíbené megakvéry. Je též možno koupit červům nové hrobečky, nebo odemknout bonusová kola a tak podobně. Nechybí pochopitelně ani achievementy. Je toho zkrátka hodně.

Červivé zpracování?

Samozřejmostí tedy je, že naši červouni jsou opět placatí, dvourozměrní. To znamená 2D zpracování, které jistě většinu fanoušků Worms potěší. Aktuálně asi není co vytknout, Worms: Reloaded vypadají bezvadně na jakémkoliv monitoru, podporují totiž i vysoká rozlišení a širokoúhlé displeje.

Pohyblivá 3D pozadí se skvělé snoubí s 2D hracími plochami v popředí, tudíž je na co se dívat. Zvuků sice není mnoho, ale herní muzika je velice příjemná, uklidňující, variabilní a vskutku povedená. Dá se poslouchat pořád dokola. A ano, červíci samozřejmě také mluví svými typickými vysokými hlásky, ale bohužel samozřejmě ne česky. Mluví několika jazyky jako je angličtina, němčina či finština.

Sečteno a podtrženo - Worms: Reloaded nabízejí přesně tu porci zábavy, která na počítačích dlouho chyběla. Ať už při prvním spuštění utřete nostalgickou slzičku nad hodinami strávenými u dvojky či Armageddonu, nebo to snad bude vaše zcela první zkušenost s červí válkou, jedno je jisté - zabavit tahle hra dokáže pořád parádně. Ideální pro sešlosti s přáteli, ale i sólo hráče.