Worms 2: Armageddon

Verdikt
84

Veliká klasika. Vzájemné vybíjení červíků představuje ideální náplň volného času i setkání s kamarády. Ztřeštěné zbraně, zábavné zvuky a excelentní multiplayerový režim chytnou téměř každého.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Konzole

PlayStation 3PlayStation 3

409 KčPlayStation Store

Xbox 360Xbox 360

$4,99Xbox Store

Další informace

Výrobce: Team 17
Vydání: 1. července 2009
Štítky: více hráčů u jednoho zařízení, akční, strategie

Populární červíky ze strategické série Worms, za níž stojí tvůrci studia Team17, asi není třeba zeširoka představovat. S notnou nadsázkou prováděná likvidace znepřátelených týmů červů provázelo mladší já mnoha mladých lidí. Ti si v záchvatu nostalgie jistě vzpomenou na řadu bizarních způsobů, jak šlo protivníky odpravit. Explodující ovečka, jetpack, banánová bomba, i jisté lpění na tradici, to vše naleznete v novodobé předělávce Worms 2: Armageddon.

Armageddon v sobě kombinuje tu nejzábavnější esenci všech doposud vydaných Worms titulů. Nechybí široké možnosti upravitelnosti žížalek včetně definování jejich hlasu, druh čepice, podobu hrobečku a tak dále. Vaše možnosti zásahu do hry se ale nezastavují u vizáže a nabízejí rovnou možnost povedené editace úrovní. 


Ve hře najdete taktéž všechny klíčové módy, od singleplayrové kampaně s různými úkoly, přes online zápasy až po zcela zásadní lokální multiplayer. Autoři nesahali ani zavedená pravidla konceptu. Stále se po uplynutí časového limitu 90 sekund točí jednotliví členové jednotlivých týmů a jejich úkolem je pochopitelně napáchat v řadách oponentů co největší paseku. K tomu jim napomáhá tradičně ulítlý zbraňový arzenál i bezproblémové ovládání. Můžete se taktéž těšit odlišné herní mapy s výrazně jiným terénem.

Armageddon se také vrací ke kořenům, co se týče vizuálního zpracování, a to znamená 2D zobrazení. I tady nicméně čeká modernizace, což ve výsledku znamená, že se placaté dění v popředí vhodně snoubí s rozpohybovaným 3D pozadím. Tyto Worms vypadají jednoduše bezvadně. Zvuková paleta se nemůže pochlubit velikou pestrostí, na druhou stranu tady zažívá návrat velmi příjemný hudební podkes, efekty jednotlivých zbraní i typické výkřiky namluvené vysokými hlásky červíků a fanouškům série vykouzlí úsměv na rtech.


Worms 2: Armageddon tak nabízí léty prověřenou klasiku, což je v případě Worms už samo o sobě poklonou, k tomu balí i hromadu obsahu a krásné zpracování. Jde o ultimátní zábavu, která s počtem živých hráčů sesazených okolo jednoho zařízení exponenciálně roste. Přes to všechno tane na mysl myšlenka, že toho autoři mohli předvést víc a hru zkusit někam posunout.