Worms

Verdikt
90

Legendární zábava pro dva hráče u jednoho počítače. Skvěle chytlavá, dynamická, hratelná a navíc v dnešní době zcela zdarma a bez nutnosti instalace. Je třeba něco dodávat?

Další informace

Výrobce: Team 17
Vydání: 31. října 1995
Štítky: zdarma, browser-gaming, multiplayer, humor, staré pecky, více hráčů u jednoho zařízení, akční, online

Spolubydlící na koleji, kamarádi na intru, kolegové v práci, spolužáci o nudné přednášce. Situací a skupin lidí, kdy je chuť si ukrátit čas nějakou hrou pro více hráčů, by se dalo vyjmenovat nespočet. Je rovněž dost pravděpodobné, že se slavnou hrou Worms, která dala impuls ke zrodu celé obří série čítající desítky titulů, už jste co dočinění měli. Jedná se totiž v podstatě o etalon čisté a krystalické multiplayerové zábavy.

Pointa hry nikterak složitá není. Na náhodně vygenerované mapě proti sobě stanou dva týmy červíků. Ty by ovšem byla chyba považovat za neškodné žížalky, protože oba hráči mají k dipozici ničivý arzenál, kterým se snaží sprovodit kroužkovce protivníka ze světa.

To je v podstatě vše, ale variabilita zbraní, taktik a stále se měnících map, umožňuje vyzkoušet nekonečné množství kombinací a zažít neomezený počet různých situací. Ty, zejména pokud si opravdu ke hře pozvete druhého hráče, což vřele doporučujeme, nezřídka končí výbuchy smíchu a bez výjimky skvělou zábavou.

Hra je v dnešní době zcela zdarma a k dipozici v prohlížeči, bez nutnosti instalace. Pokud si tedy chcete připomenout začátky slovutné série či se prostě jenom dobře pobavit, vůbec neváhejte. Hra je totiž excelentní i dnes - jako by snad ani těch dvacet let na krku neměla.