World Wide Hack

Verdikt

Hra slibuje realistický náhled do tajemného světa kybernetické kriminality či možná... kybernetického boje za svobodu. Uvidíme, kam nás hra nakonec zavede. Ochutnat ji můžete již nyní, je k dispozici v programu předběžného přístupu.

Počítač

Další informace

Výrobce: Lotus Innovations
Štítky: hack, multiplayer, simulace

Her o hackování není nikdy dost. Naštěstí se tu a tam objeví nová hra, která zkusí vytěžit nemalý potenciál tématu. Díru na trhu nově hodlá vyplnit slovenské studio Lotus Innovations, které pod vedením Petera Pače vydává předběžnou verzi hackovací simulace World Wide Hack.

Nečekejte nic vyloženě překvapivého. Hra z vás udělá hackera, který zpovzdálí jen s pomocí kódu a nejrůznějších udělátek ovlivňuje události obrovských měřítek. Hru táhne kupředu příběh točící se okolo společnosti QuanTech, jejíž tajemství budete objevovat. Přitom bude na vás, zda budete získané informace využívat k ochraně druhých, nebo pro vlastní prospěch.

Tvůrci si dali záležet, aby byl pocit z hackování autentický. Přestože vycházejí ze skutečných postupů využívaných v kybernetické bezpečnosti, hra vás vyloženě nenaučí nabourávat se do cizích počítačů. Autor zkrátka chtěl dodat autentický zážitek, ale nenudit hráče skutečnými procedurami a zdlouhavým programováním (a asi by se neslušelo veřejně vychovávat kriminálníky, i když, jak víme, hacking může být i legální a obecně prospěšný).

Zajímavé na hře World Wide Hack je, že ji vývojáři označují za MMO. Tedy hrajete ve světě sdíleném s ostatními hráči, s nimiž můžete kooperovat i soutěžit v různých disciplínách, přičemž vám nikdo nebude bránit v solitérním průchodu hrou.

Jak už zaznělo v úvodu, hacking je momentálně v předběžném přístupu na Steamu, ve kterém má setrvat 6-12 měsíců.