World of Tanks Blitz

Verdikt
80

Propracované tankové bitvy ve World of Tanks nabízejí nejlepší online multiplayerový zážitek na mobilních zařízeních.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Wargaming.net
Vydání: 27. června 2014
Štítky: tank, platby uvnitř hry, zdarma, akční, online, simulace
Nenáročná free-to-play tanková simulace World of Tanks už několik let hýbe herním děním a její uživatelská základna se počítá na desítky milionů hráčů. Obdivuhodně hře astronomická čísla zpočátku generovalo i PC, tedy platforma, která se nepovažuje za hájemství free-to-play modelu. Proto byla jen otázka času, než vývojáři z Wargamin.net expandují s World of Tanks také na mobilní systémy, živnou půdu pro mikrotransakce. Dočkali jsme se v polovině roku 2014. Jak si přenosná verze populárních tančíků stojí v porovnání s originálem?

World of Tanks Blitz podobu se svým starším a větším bratříčkem nezapře. Stále se můžete těšit na hory obsahu, od několika stovek tanků čtyř národností, přes více jak desítku map až po propracované systémy levelování a vylepšování výzbroje. Každá z mocností nabízí široký strom vývoje tanků, tudíž máte po vzoru počítačové verze široké pole působnosti, jakým směrem svůj stroj profilovat. Chcete lehký tank s malou výdrží pro bleskové přesuny po bojišti, opancéřovanou pomalou bestii nebo zlatou střední cestu? Na všech těchto frontách World of Tanks Blitz neslevuje ani o píď z vysokých standardů zavedených původní hrou a to je dobře.

Odhlédneme-li od prakticky nepozměněného jádra, hra také disponuje několika zásadnějšími odlišnostmi od původní verze. Samozřejmě působí redukce nároků na výkon zařízení v podobě méně detailní, byť stále hezké grafiky, plošně menších multiplayerových map a omezení čety na dva hráče. Změnou si pochopitelně prošlo také ovládání. V rámci možností si s ním však tvůrci poradili dobře. Jen co pochopíte, že mít pod palcem tank znamená něco jiného, než ovládat auto, půjde vám obsluha takovéto poměrně komplexní záležitosti zlehka. Rádi pochválíme i perfektně navržený ekonomický model hry. Hrát totiž můžete co hrdlo ráčí a kreditku budete vytahovat jen v případě, že si sami chcete urychlit postup nebo zainvestovat do nějakého prémiového tanku. Opravdu, takto benevolentní tituly už nepotkáváte každý den.


NA co naopak budete narážet s železnou pravidelností, jsou pouhé dva herní módy, což je docela chabý počet. Nelíbilo se nám ani značně nepřehledné uživatelské prostředí a spousta ovládacích prvků, jejichž funkci vám nikdo pořádně neosvětlí. Na závěr je nutné podškrtnout,  že autorům občas notně haproval matchmaking a my coby začátečnicí naráželi na o několik tříd silnější protivníky, proti nimž jsme neměli šanci. 

Když World of Tanks Blitz vycházelo, vzbuzovalo očekávání, jak si vlastně poradí s novými platformami a úplně odlišnou sortou hráčů. Ukázalo se, že velmi dobře. Za přesně nula korun nabízí hodiny zábavy v pěkné grafice, asi ten nejlepší online multiplayer na platformě a propracované systémy převzaté bez kompromisu z původní hry. Pravda, sem tam narazíte na několik nepříjemností. Nebojte se ale, že by vám zkazili zážitek z hraní.