Wonderputt

Verdikt
70

Příjemná a kreativní variace minigolfu. Ideální pro krátké přestávky či občasné zabíjení času.

Další informace

Výrobce: Damp Gnat
Vydání: 4. listopadu 2013
Štítky: zdarma, browser-gaming, golf, nejhranější na starých hry.cz, online, logické, sportovní

Minigolf se dočkal již řady herních zpracování. Většinou se ale jedná o naprosto běžné záležitosti, které před vás rozestaví osmnáct betonových nudlí, občas nějaký ten hrbol, kužel či mantinel, a můžete se snažit. Wonderputt je poněkud jiný. V základu sice platí všechno, co o minigolfu víte, ale prostředí dokáže opravdu překvapit.

Na ploše pouhé jedné obrazovky se skrývá celých osmnáct jamek. Toho je docíleno tím, že se scenérie plynule mění před vašima očima. Tu napadne sníh, tam se odsune plocha a podobně. Nápadité prostředí je rozhodně hlavním tahákem hry. Celý kurz sice dokončíte klidně za deset minut, ale nic nebrání to zkoušet znovu a lépe, dokud tam těch osmnáct albatrosů prostě nepadne.

Wonderputt se i poměrně příjemně hraje, zbytečně nefrustruje, ale jeho obtížnější jamky naopak motivují k opakovaným pokusům a snaze o co nejlepší skóre. Což je ostatně celá pointa minigolfu i ve skutečném životě. Graficky je hra, vzhledem ke své platformě, pohledná. Zvuk je rovněž zdařilý. Navíc si zde zahrajete minigolf uvnitř nákresu ponorkového torpéda, což je k vidění opravdu poprvé. Už jenom kvůli tomu stojí Wonderputt za zkoušku.