Wo Long: Fallen Dynasty

Verdikt

Tvůrci pokračují v ukázkách a tentokrát předvádějí bitvu s býčím démonem. Chystané dobrodružství v mytologické staré Číně vyjde 3. března.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Team Ninja
Štítky: fantasy, third person, akční, rpg

Akční výlet do čínské mytologie v podání Wo Long: Fallen Dynasty dorazí na počítače i konzole už za necelé dva měsíce, není tudíž divu, že započala intenzivní marketingová masáž. Před týdnem jste se mohli podívat na deset minut z hraní, nyní tvůrci pro server IGN uvolnili i pětiminutovou ukázku se soubojem s jedním z četných bossů.

Hrdina v ní měří síly s podivným démonickým chuchvalcem větví, vlasů, býčí hlavy a znepokojivě nechutných chapadel.

Na pomoc si bere asijskou halapartnu. Fakt, že tvůrci hodlají splnit svůj slib ohledně vysoké obtížnosti hry, která zatopí i zkušeným veteránům, ilustruje několik úvodních neslavných pokusů tuhle organickou masu pokořit.

Boss se z videa jeví vcelku standardně – tedy za předpokladu, že už jste v životě hráli alespoň pár soulsovek. Jasně dané pohyby, červené označení neblokovatelných útoků, důraz na poziční hraní a využití prostojů k vlastní ofenzivě, zkrátka všechno na svém místě. To ale samozřejmě není špatně, však proč spravovat něco, co funguje?

Samotný souboják vypadá zajímavě a vlastně i poměrně neotřele. Nikde nevidím žádný měřák výdrže, což by napovídalo, že se tentokrát tvůrci z Team Ninja vydali spíše cestou Sekira a bitky budou stát na perfektně provedeném šermu ve strhující rychlosti, kterou svým sípáním nebude brzdit žádný dech popadající hrdina.

Také by to znamenalo, že se nejspíš nedočkáme žádných ki pulsů, na jejichž přesném provádění prakticky stál celý soubojový systém obou dílů série Nioh. Místo toho je k vidění nový dvoubarevný ukazatel, který by, dle dřívějšího vyjádření tvůrců, měl znázorňovat útočnou a obrannou sílu.

U pravého okraje obrazovky jsou pravděpodobně k vidění postoje, ale jejich existenci autoři dříve popírali. Mohlo by se tudíž jednat právě o přepínání mezi útočným a obranným přístupem. Tedy, ruku na srdce, postoje v bledě modrém. Ale to už je samozřejmě čistě má spekulace.

Wo Long: Fallen Dynasty vychází 3. března na počítače i konzole. V den vydání hru najdete i v nabídce předplatného Game Pass. Osobně nemám problém věřit, že to bude stát za to. Team Ninja si vzhledem ke svému portfoliu důvěru zaslouží.