Wizard Legend: Fighting Master

Verdikt
83

Wizard Legend je velmi povedený zástupce žánru roguelike, který se skvěle hodí na telefony svým jednoduchým ovládáním. Různorodost vylepšení však zajistí, že žádná hra nebude stejná.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout
App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Jumeng Studio
Vydání: 1. prosince 2021
Štítky: roguelike, fantasy, mobilní hry, akční, rpg

Žánr rogulelike patří mezi vůbec nejoblíbenější. A hra Wizard Legend přináší navíc zjednodušení, která vám usnadní hraní na displeji telefonu. 

Podobně jako v dalších titulech tohoto žánru i zde procházíte úrovně plné nepřátel. Pravidelně získáváte další a další vylepšení a jakmile přijdete o všechny životy, musíte se vrátit na začátek. Něco málo si ovšem přenesete s sebou. Ve hře Wizard Legend hrajete za muže. Nemůžete totiž dělat dvě věci najednou. Tím mám na mysli chození a střílení. Protože když chodíte, tak nestřílíte. A když střílíte, tak… však chápete. 

Ovládání je tím pádem velmi jednoduché. Tažením prstu po displeji ovládáte hrdinu, který tak chodí. A když prst zvednete, automaticky začne útočit na nejbližšího nepřítele. To může působit až triviálně, ale najít správnou rovnováhu mezi statickým útočením, hledáním správného místa a uhýbáním projektilům není vůbec snadné. Samozřejmě s přibývajícími úrovněmi jsou překážky těžší a těžší.

S tím vám pomáhá kniha kouzel, kam si pravidelně zapisujete vylepšení a nové vychytávky. V tomto ohledu titul připomíná třeba nepřekonatelného krále žánru Hades. Hra vám totiž nabídne tři náhodná vylepšení. Z nich zvolíte jedno. Když zvolíte kouzlo, které již máte, místo toho se vylepší. To vám rozhodně doporučuji, jelikož počet slotů v knize omezený. Vedle kouzel získáváte po poražení bosse a elitních nepřátel i artefakty, které vám zpravidla dávají pasivní schopnosti a zvýšení útoku. I zde máte na výběr. 

Velmi mile mě potěšilo, že různý výběr kouzel má za následek zcela jiný zážitek z hraní. Jednou si připadáte jak čaroděj s automatickou holí, která metá firebally v rychlém sledu, jindy pomalu tancujete mezi nepřáteli a aktivujete krystaly s devastujícími účinky. A právě ten princip „příští hru to zkusím jinak“ zde funguje bravurně. 

Podle úspěchu v jednom běhu dostanete prémiové krystaly, za které si můžete koupit a vylepšovat pláště. Ty vám zlepšují základní statistiky jako jsou štít, životy nebo útočná síla. I díky nim se v příštím pokusu dostanete zase o trochu dále. Hra je zdarma a vyjma občasné reklamy vás neobtěžuje nějakým systémem energie. Minimálně za vyzkoušení tak stojí. A já jsem našel nového favorita na hraní v tramvaji.