Will Hero

Verdikt
80

V tuto chvíli asi nenajdete lepší volbu, pokud hledáte rychlou akční arkádu, ve které jako neohrožený rytíř (helma) vyrazíte zachránit princeznu a cestou porazit hordy nepřátel.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Zplay
Vydání: 7. března 2018
Štítky: mobilní hry, arkáda, zdarma, akční

Některé hry pod skromným kabátkem skrývají skutečně hodně. Takovým příkladem je i Will Hero, který na to možná hned nevypadá, ale dovede vás zabavit na vážně dlouhé chvíle. Ano, řadí se mezi ony rychlé klikačky pro telefon, které zvládnete ovládat jednou rukou, nabízí však vzrušující akční zábavu a zachraňování princezny.

Hlavním hrdinou této hry je hlava rytíře. Nebo helma, chcete-li. Ve skutečnosti všechny živé postavy mají jen hlavu. Důležité však je, že hratelnost má hlavu i patu. V ní se totiž rychlými výpady posouváte vpřed, čímž útočíte na nepřátele, ale zároveň také přeskakujete propasti. Zatímco strčit protivníka ze skály je férová strategie, nechat se jím rozmáčknout znamená konec hry. A to samozřejmě nikdo nechce.

Přestože je od začátku jasné, že vaším úkolem je vydržet co nejdéle, postupně vám hra předkládá všemožné cíle. Nejprve je jím princezna, která se po vysvobození přidá k vám a pomůže vám s likvidováním protivníků. Neběháte tak sami. To má i nevýhodu – v rychlých sekvencích mnohdy snadno ztratíte přehled o tom, kde přesně se vaše postava nachází.

Během hraní získáváte zlato, za které si odemykáte nalezené truhly. V nich nečeká nic menšího než nové postavy – tedy helmy. Ještě jsem nezmiňoval zbraně, což by byla veliká škoda. Každá postava ovládá vybraný set zbraní. Ty nacházíte v úrovních a můžete je používat k bojování s nepřáteli. Některé ničí nablízko, jiné vrháte do dálky – třeba sekeru nebo oštěpy. Čím déle hrajete, tím více si je navíc můžete vylepšit.

Will Hero není hrou složitou, ale stačí drobné zaváhání a musíte začít znovu. Konkrétní cíle hru staví nad ostatní nekonečné arkády a variabilita hrdinů, a především pak zbraní tomu dodává opravdový šmrnc. Škoda grafiky, která je vyloženě tuctová. Jednoduché ovládání a rychlá hratelnost však zcela jistě stojí za doporučení.