Where´s my Water?

Verdikt
86

Přivádění vody do vany aligátora Swampyho dokonale splňuje nároky na odpočinkový logický rychlík, který si na svém telefonu nebo tabletu můžete zahrát kdykoliv a kdekoliv chcete. Za vaše peníze dostanete velmi slušnou porci rozmanitého obsahu v líbivém kabátku.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Koupit

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Windows PhoneWindows Phone

Windows Store
Koupit

Další informace

Výrobce: Creature Feep
Vydání: 22. září 2011
Štítky: platby uvnitř hry, hlavolamy, logické

Mobilní zařízení představují pro logické hry hotové hájemství. Není proto divu, že ty skutečně úspěšné se rekrutují právě z tohoto žánru. Nejinak tomu je v případě mobilní stálice Where´s my Water?, která splňuje všechny předpoklady pro zajištění si popularity u uživatelů. Hra se v prvé řadě může ohánět vtipnou premisou. Seznamte se se Swampym, aligátorem, na jehož žebříčku oblíbených aktivit dominuje pohodlná vana a horká voda. Jenže co když najednou všechna voda zmizí? V tu chvíli přichází řada na hráče.

V rámci jednotlivých úrovní bude vaším úkolem tahy prstu udat dráhu, jíž se má voda směrem k přívodu do krokodýlí koupelny dát. Stejnou důležitost byste ovšem měli přikládat gumovým kachničkám roztroušeným porůznu po levelech. V počtu sebraných kachniček se odráží kvalita vaší práce a zatímco zpravidla není problém prosvištět zadáním s jednou kachničkou, důslední hráči mají vše vyzobané na tři.


Zkraje je postup pochopitelně směšně jednoduchý až přísně lineární, jen o chvíli později však začne obtížnost houstnout. Přidáním všemožných herních prvků jako kyselina nebo uzavíratelné kohouty vás hra začne testovat. K jejímu dobru je třeba připočíst, že se jedná o dobře vybalancovanou výzvu, nikdy neférové trápení hráče. Přítomnost zkušeného vydavatele Disney v pozadí se projevuje rovněž na jiných frontách. Tak například svým komiksovým vizuálním zpracováním roztomilého plaza i velmi milou hudbou předčí Where´s my Water? drtivou většinu produkce na platformě. Současně se všemi klady jde však stále o placený titul. O to více příjemné je zjištění, že v průběhu života titulu byly prostřednictvím aktualizací do hry neustále distribuovány nové a především rozmanité úrovně. Ve výsledku se tak zodpovědné lidé poměrně úspěšně starají, abyste se i po delším časovém úseku mohli ke hře vrátit a neustále vás bavila.

Where´s my Water? nicméně není bezchybnou hrou, byť její mouchy lze relativně snadno ignorovat. Přenést se budete muset hlavně přes místy toporné ovládání a přítomnost mikrotransakcí, což v Disney vzhledem k zpoplatnění už samotného základu těžko obhájí. S odhlédnutím od těchto chybek se ale pořád bavíme o hře, která nabídne hodně dobře vyvážené a variabilní zábavy v účelné grafice.