Where Shadows Slumber

Verdikt
80

Tato hra představuje unikátní mechaniku, kdy vržený stín může kompletně proměnit svět, ve kterém se nacházíte. Na iOS jednoznačně stojí za koupi, na plnou verzi pro Android si zatím musíme počkat.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Demo

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Game Revenant
Vydání: 20. září 2018
Štítky: mobilní hry, adventura, logické

Když dva dělají totéž, není to totéž. Where Shadows Slumber se snaží zařadit po bok těch nejlepších mobilních adventur, kam může patřit třeba Monument Valley. Nejde o nějakou vykrádačku, i když na první pohled vás jistá podobnost díky izometrickému pohledu napadne. Tento titul však rébusy staví na hře světel a stínů. 

Herní mechanismus se točí okolo nejistého světa, kde cokoliv může zmizet ve stínu. Nebo se v něm také objevit. Nikdy totiž nevíte, co na vás čeká za rohem. Jediným skutečným světlem je totiž lampa ve vaší ruce. A jak se pohybujete po úrovni, vrháte okolo sebe stíny. Obejdete sloup z jedné strany a můžete tam najít tajný vchod, když půjdete ze strany druhé, čeká na vás prázdná zeď.

Ve hře nechybí ani příběh, který vypráví o Obem, jenž má za úkol vrátit světu rovnováhu a zahnat temnotu, která padla na tento svět. Nás zajímá však především to, jak světlo a stín ovlivňuje hratelnost. A v tomto ohledu byli autoři vynalézaví. Jakmile se začnou různé principy spojovat, roste i obtížnost. Třeba když musíte posouvat postavou i objekty tak, aby vrhaly vhodný stín. 

Velkou roli hraje také grafické zpracování, které je dosti svérázné. Skoro bych řekl, že působí hrubě. Ve výsledku je však styl unikátní a hru si tak snadněji uchováte v paměti. Na zpracování je také vidět, kde titul pokulhává za zmíněnou elitou. Obzvláště u některých komplikovanějších úrovní může stín působit až rozbitě. 

Where Shadows Slumber je velmi příjemná hra, která sice nevstoupí do síně slávy, jako třeba zmiňovaný Monument Valley, ale strávíte u ní milé chvíle. Obtížnost není vysoká, ale i tady se dovedete na chvíli zaseknout. Hru si můžete pořídit pro iOS, na Androidu ale máte k dispozici pouze kraťoučké demo. Musíme tedy doufat, že plná verze vyjde co nejdřív.