Whatajong

Verdikt
40

Počítačová verze západní variace původně orientální hry Mahjong. Věk je na ní znát, je nicméně přehledná a funkční. Zvuky jsou ale krutě otravné a Whatajong navíc nabízí pouze jedno rozložení kamenů. Poohlédněte se raději jinde.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Kewlbox
Vydání: 13. října 2008
Štítky: zdarma, deskovka, browser-gaming, casual, mahjong, pro hráče do 18 let, nejhranější na starých hry.cz, hlavolamy, online, logické

Cílem hry je vyčistit herní plochu postupným odstraňováním párů shodných kamenů. Přístup máte pouze ke kamenům s volnou boční hranou. Hra vyžaduje trochu prostorové orientace, taktické přemýšlení a občas i nutnou dávku štěstí.

Existují tři základní kameny: Koule, Bambus a Znak. Každý z těchto kamenů je označen číslem od 1 do 9. Dále jsou ve hře ještě čtyři speciální kameny: Světové strany, Květiny, Draci a Roční období. Některé z těchto kamenů jsou označeny písmenem.  Chcete-li odebrat kámen, musí být volný. To znamená, že musí mít možnost sejmutí z hromádky, aniž by posunul jiné kameny. Ve většině případů se musí kameny přesně shodovat, aby bylo možné je odebrat. Existují však dvě výjimky: Je možné vybrat libovolné dva kameny s květinou nebo jakékoli dva kameny s ročním obdobím.


Whatajong ničím nepřekvapí. Alespoň tedy ničím příjemným - co totiž může někomu vadit, je přítomnost pouze jednoho klasického rozložení kamenů. Pokud byste tedy měli chuť si zahrát hru v nějakém jiném, budete se muset poohlédnout po jiné verzi - a to mimochodem nebude problém, protože bezplatných počítačových Mahjongů naleznete všude jak hub po dešti. Dokonce i přímo ve Windows zpravidla naleznete integrovanou verzi této hry, která je, co si budeme nalhávat, lepší.

Vizuál je primitivní, ale přehledný a vcelku líbivý. Co vás ovšem pravděpodobně velice rychle přivede na práh šílenství, jsou zvuky. Při dementním úsměšku, který zazní, když se vám nepovede hrací plochu vyčistit, hráče jímá chuť udeřit monitor. I zbývající audio je však laciné, ke hře se nehodí a dojem nikterak nevylepšuje. 

Ve výsledku tak v podstatě není důvod tuto hru hrát, když existuje celá řada konkurentů, se kterými je trávení času zkrátka příjemnější.