Westworld

Verdikt
80

Pokud jste fanoušky seriálu, asi nemusíte nad ničím moc přemýšlet a hru můžete s klidem stáhnout. Dejte si však pozor, může vám sebrat opravdu hodně času. Jejím největším úskalím je rychle rostoucí stereotyp.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Warner Bros. Interactive Entertainment
Vydání: 20. června 2018
Štítky: filmová hra, mobilní hry, strategie

Starat se o zábavní park je neskutečná fuška. Navíc, když jde o Westworld, pravděpodobně nejvíce vzrušující zábavní park na světě. Je to místo, kde můžete skutečně poznat své pravé já. V této hře ale nic takového nečekejte, stanete se totiž spíše takovým údržbářem.

O hře bylo v poslední době hodně slyšet. Velkou reklamu získala díky povedené druhé sérii seriálu na HBO, kterou vřele doporučuji, ale také kvůli soudnímu sporu. Hned na první pohled vás možná napadne jistá podobnost se hrou Fallout Shelter. I lidé v Bethesdě si to myslí, a tak se s Warner Bros. hodlají soudit. Jak to dopadne asi jen tak neuvidíme, ale může nám to být vlastně jedno – nás teď bude zajímat především hra sama.

Hned od začátku vás zavalí úkoly a už úvodní tutoriál působí rušně. Bez vás se park prostě neobejde. Vytváříte nové roboty, vylepšujete a opravujete ty staré, přidělujete jim úkoly, sledujete návštěvníky, rozšiřujete park, staráte se o laboratoře a tak dále. Na vaše bedra toho spadne opravdu hodně. Základní puzzle je přitom přímočarý – vygenerujete robota, který získá náhodné schopnosti, následně najdete návštěvníka a přiřadíte k němu robota s požadovanými vlastnostmi. 

Tímto způsobem se snažíte starat o zákazníky a přiřazovat k nim nejvhodnější roboty. Někteří jsou samozřejmě lepší než jiní a neustále budete muset některé vylepšovat, jiné zase posílat do sběru. Velmi brzy narazíte na to, že pro další postup nemáte dost zkušeností a hra se tak po první hodině stane velmi repetitivní, kdy se bez placení téměř nehnete z místa. Přesto je tak magicky přitažlivá. Máte přeci vlastní park a musíte se postarat o blaho všech.

Hra skrývá i příběh, který značně připomíná události ze seriálu, bude se však rozvíjet jen velmi pomalu. Základní hratelnost je vlastně příjemná, grafika vypadá neskutečně mile a animace jsou vtipné. Největším problémem tak bude především složitost celého systému, a také nutnost neustále opakovat jednoduché úkoly, abyste pomalinku vylepšovali své výtvory. I kvůli tomu si budete připadat spíše jako údržbář než geniální tvůrce.