Weird West

Verdikt

Divoký západ s překvapením. Doba žánrovým mixům přeje, tak co by se kovbojové nemohli potkat s monstry? Hra zatím nemá upřesněné datum vydání.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: WolfEye
Štítky: western, experiment, akční, rpg

Kreativní ředitel Raphael Colantonio a výkonný producent Julien Roby nedávno opustili studio Arkane, ve kterém pracovali na hrách Dishonored a Prey, aby následně založili vlastní studio WolfEye. Jako svou první hru oznámili akční RPG z Divokého západu nazvané podle vlastního žánru, Weird West. Připravte se na kovboje a monstra.

Žánr weird west propojuje klasický western s jiným temným žánrem, ať už fantasy, nebo třeba hororem. V případě hry Weird West můžeme asi mluvit o obojím. V době, kdy smrt u pokerového stolu nebyla ničím neobvyklým a ulicemi se proháněli plně vyzbrojení bandité, musí běžní obyvatelé čelit ještě větším hrůzám, kultistům a monstrům z bažin.

Ani vy sami nebudete žádnými beránky. V roli lovců odměn možná budete konat dobro, ale při pohledu na jeden z obrázků v galerii zabírající inventář postavy Cherryl Anderson zjistíte, že se můžete stát třeba vlkodlakem, který má strach z ohně a je citlivý na stříbro. Další obrázek prozrazuje možnost získat nové schopnosti jako imunitu proti nemrtvým, opožděnou smrt nebo stříbrné kulky.

Weird West na první pohled může připomínat Hard West svým nastavením kamery (rozhodně si ho nespletete se silně stylizovaným West of Dead), ale spíš než s tahovými souboji počítejte s upřednostněním RPG prvků. Budete plnit různé úkoly pro zdejší obyvatele, budovat si s nimi vztah a stát i před těžkými volbami, které mají mít vliv na dění kolem vás a samotný příběh.

Weird West je zatím bez data vydání, ale vyjde na Steamu, kde už si ho můžete hodit do wishlistu.