Wayward Souls

Verdikt
88

Jeden z nejlepších zážitků v rámci žánru akčních adventur, a to platí nejen pro mobilní platformy. Koupi Wayward Souls promýšlejte jen v případě, že nejste na obtížné hry. Jinak ovšem není moc co řešit.

Další informace

Výrobce: Rocketcat Games
Vydání: 24. dubna 2014
Štítky: adventura, akční, rpg

Kdyby nebylo tolik v módě říkat o každé druhé hře, že je „těžká jako Dark Souls,“ tak by se takové označení přesně hodilo pro mobilní akční RPG Wayward Souls. Jako bojovník nebo mág se vypravujete do temného gotického světa a zabíjíte v dungeonech potvory jako na běžícím páse – a umíráte snad ještě rychleji. Po vyčerpání životů se celý svět procedurálně vygeneruje, žádné dobrodružství tedy není stejné.

Studio Rocketcat Games se tolik neodklonilo od základů své předchozí (finančně neúspěšné) hry Punch Quest: nabízí hráči náhodné a nekonečné dobrodružství, které ho neustále motivuje. Zmínku si zaslouží i unikátní cenová politika. S každým velkým updatem hra podražila o jeden dolar. Tvůrci tak vytěsnili nákupy v rámci hry a nalákali hodně hráčů hned první den.

Investovat se do ní ale jasně vyplatí i dnes. Když se totiž zamyslíme, vyjde nám z Wayward Souls perfektní hra s propracovanými systémy, líbivým kabátkem a nesmlouvavou obtížností. Je ovšem třeba uznat, že na někoho bude těžká až příliš.