Wauies

Verdikt
77

Budovatelská strategie, která vás nechá pečovat o vlastní obchod se zvířátky. Nenabízí sice originální hratelnost, ale oplývá příjemnou atmosférou a je velice bohatá na obsah, takže má potenciál zabavit na dlouho.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Kdo by neměl rád domácí mazlíčky! Něco jiného je ale doma obstarávat jednoho pána tvorstva - tedy kočku, samozřejmě - a něco jiného si na bedra převzít péči rovnou o celý obchod se zvířátky. V nové mírumilovné strategii Wauies, která je k dispozici v plně lokalizované verzi v češtině, dostanete možnost si tuto práci vyzkoušet.

Wauies je v jádru vcelku obyčejná browserová budovatelská strategie, ale zrovna v tomto případě se absence snahy o invenci nedá hodnotit obzvlášť kriticky. Hra se evidentně ani nesnaží bořit zažité mechanismy, místo toho útočí na hráčovo měkké srdce záplavou různých chundelatých tvorečků.

Obsahu navíc nabízí víc než dost, takže je pořád co dělat. O svá zvířátka se musíte samozřejmě starat, krmit je, česat a podobně. K tomu je potřeba dávat pozor, aby byly regály nabízející krmivo vždy zásobené, což zajišťuje plynulý přísun peněz. V jednom oddělení chováte mláďata, v ohrádkách nabízíte mazlíčky na prodej a k tomu všemu je ještě potřeba se postarat, aby obchod taky vypadal nějak k světu. Možnosti výzdoby jsou opět velice široké a rozmanité, na své si tu přijde každý zverimexový estét. 

Hra má velice příjemnou, uvolňující atmosféru. Nikam se nepospíchá, nikdo na vás netlačí, a největší starost je, zda prodat koťátko ragdoll hned, nebo počkat, až trochu vyroste. Trochu paradoxní je, že právě v této rozvláčnosti a relaxačním tempu by se také dal najít v podstatě jediný výraznější kaz této hry. Wauies vás neomezuje žádnou útratou energie, jak to bývá běžné, ale na druhou stranu vás nechá na všechno čekat i dlouhé hodiny. Než vyroste mládě, trvá to třeba čtyřiadvacet skutečných hodin, což je přeci jenom docela dost. Vše se pochopitelně dá urychlit nákupem prémiové měny za skutečné peníze, ale to abyste měli tři výplaty, pokud byste chtěli, aby rozvoj obchodu nějak dramaticky odsýpal.

Pokud si chcete Wauies náležitě užít, je potřeba se smířit s pomalým tempem a brát hru spíše jako oddychovku, do které si jednou za čas odskočíte, nikoliv jako záležitost pro soustavné hraní. Jakmile vezmete tento přístup za svůj, hra rozhodně nezklame, naopak. Ovládá se dobře, působí velice sympaticky, je pohledná, pěkně zní a nabízí přehršel obsahu k odemčení a vyzkoušení. Směle do toho.