Water Sort Puzzle

Verdikt
50

Zapomeňte na sbírání vody z Duny, zde se budou barevné tekutiky rozdělovat a třídit. Je to relaxační puzzle, jejíž hlavní problém tkví v otravné reklamě.

Další informace

Výrobce: Guru Puzzle Game
Štítky: puzzle, mobilní hry, logické

Také vás občas fascinují reklamy na hry, které se ukazují na sociálních sítích? Schválně jsou dělány tak, že vás mají uhranout, abyste na ně chtěli kliknout. Občas se jedná o podvod a žádná hra tam není, v případě Water Sort Puzzle to tak naštěstí není. 

Princip této hry je nebývale snadný. To naštěstí neznamená, že by vás tvůrci nezvládli ničím překvapit. Před sebou máte zkumavky plné barevných kapalin o jiné hustotě, takže se nesmíchají. A vaším cílem je docílit toho, aby v každé zkumavce byla kapalina právě jen jedné barvy. Přelíváte, spojujete, rozdělujete a po chvíli je hotovo. Snadné, ale docela návykové. 

Čím hra překvapí? Některé úrovně v sobě mají háček. Třeba takový, že z každé zkumavky vidíte pouze vrchní tekutinu. Všechny ostatní jsou skryté, dokud se neobjeví nahoře. Jindy mohou být skryty úplně všechny vyjma té, kterou vezmete do ruky a musíte si tak barvy pamatovat. 

Úrovně jsou postupně těžší, zvyšuje se počet barev i zkumavek, ale hra to z podstaty není nijak složitá. Není to mozkolam, spíše relaxační zážitek, u kterého můžete v klidu vypnout. To se občas hodí, ne? 

Celé to má jeden zásadní problém. Hru stáhnete zdarma, takže se dá očekávat nějaká monetizace. Samozřejmě si můžete usnadnit postup hrou, kdybyste něco takového potřebovali. Primárně vás však bude otravovat reklama. A když říkám otravovat, tak to myslím vážně. Objevuje se totiž nejen na spodku každé herní obrazovky, ale zároveň i po každé odehrané úrovni a trvá dlouho. Musím říci, že takhle otravnou reklamu jsem dlouho nepotkal. Za poplatek si ji můžete vypnout. Ovšem připravte si na to 230 Kč. To mi jako férová nabídka rozhodně nepřipadá. 

Obzvlášť, když vezmu v úvahu, že zpracování je opravdu velmi základní. Zapomeňte na nějakou pěknou simulaci tekutin. To ale pro tento typ hry ani není potřeba. Naopak chválím, že hraním si odemykáte nová pozadí, ale také nové tvary nádob. 

Water Sort Puzzle není hra, která vás vystřelí z ponožek, ale herně může krásně zabavit. Její hlavní překážkou jsou však otravné reklamy.