Warriors of Waterdeep

Verdikt
80

Tato hra vás vezme na ne příliš vynalézavé, ale zábavné fantasy dobrodružství. To sice možná není srovnatelné s plnohodnotným zážitkem z Dračáku, ale najdete tu zajímavé hrdiny i zábavné taktické souboje.

Další informace

Výrobce: Ludia
Vydání: 31. května 2019
Štítky: fantasy, dobrodružná, mobilní hry, rpg, strategie

Dungeons and Dragons je fenomén, který se dostal až k nám v podobě Dračího doupěte a funguje dodnes. Licenci na jeden z nejrozsáhlejších fantasy světů drží firma Wizards of the Coast, která pro vás má nyní i příjemnou mobilní hru plnou nepřátel a podzemních kobek.

Dobrodružství, neohrožení hrdinové a nekonečné podzemní sály plné smrtících nepřátel. To je esence správného Dračáku, a to vše tady najdete. Po každé úrovni se samozřejmě vracíte do hostince, odkud vyrážíte na nová dobrodružství. Zde také vylepšujete svou partu bojovníků, získáváte stoupence a staráte se o všechny své předměty. Warriors of Waterdeep působí jako plnohodnotné RPG, i když hratelnost je o poznání jednodušší.

Pokud jste za poslední dobu zkoušeli nějaké tahové RPG pro telefony, asi vás tu nic nepřekvapí. S nepřáteli se střídáte v aktivacích a během svého tahu volíte schopnost a případně cíl. Vždy se můžete pohnout, zaútočit, případně provést jednu ze speciálních dovedností. Souboj je však o píď taktičtější, než jsem čekal, a ne každou bitvu vyhrajete s prstem v nose. Pro přežití hrdinů a co nejefektivnější výhru budete muset trochu přemýšlet.

Dobrodružstvím vás provází hlas vypravěče. Výplňové řeči mezi jednotlivými podlažími podzemí se však často opakují a po chvíli vás mohou začít obtěžovat. Další výtku mám k pomalu reagujícím tlačítkům. Občas provedení útoku trvalo značnou chvíli, za což dost možná může neustálé připojení k internetu, i když hrajete hru jednoho hráče. Nechybí ale ani multiplayer, ve kterém se postavíte týmu jiného hráče.

Prvek náhody zde není rozhodující, můžete hrát příběhový mód, soupeřit s ostatními, ale také hrát výzvy s těžšími protivníky a hodnotnějšími odměnami. Soubojový systém je výraznější jednodušší než u běžných RPG her, ale nabízí i špetku taktiky. Po nějaké chvíli hraní se však zprvu rychlé levelování a objevování změní v opravdu pomalý postup, který můžete urychlit placením. Nehledejte v tom plnohodnotný Dračák a hru si pak užijete.