Warplane Inc.

Verdikt
60

V této hře si vyzkoušíte ovládat letadla druhé světové války ve fiktivní válce. Po každém pokusu vás navíc čeká vylepšování vlastního letadla. Nečekejte špičkové zpracování, ale zábavu si u hry užijete.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Ostatní platformy

PočítačPočítač

Steam

Další informace

Výrobce: Nuclear Games
Vydání: 8. června 2021
Štítky: mobilní hry, letecka, 2. světová, simulace

Dovedu si představit, že pilotovat letadlo není snadná práce. Obzvlášť ve chvíli, kdy po vás střílí nepřátelští vojáci a artilerie. Situaci nijak nezlepší fakt, že vám má každou chvílí dojít palivo. Hra Warplane Inc. tak nabízí opravdu intenzivní zážitek.

Hra sice využívá techniku a kulisy druhé světové války, ale aby se tvůrci vyhnuli kontroverzím, rozhodli se titul zasadit do fiktivních států. Dokonce tu nechybí ani příběh, který je vyprávěn střípky z nahrávacích obrazovek. To vás však nemusí vůbec zajímat. Hra má na vás jednoduchý požadavek: doleťte co nejdál a zničte u toho co nejvíce nepřátel. Že to ale nebude úkol jednoduchý zjistíte poměrně záhy. 

Už u tutoriálu vám dovede zavařit ovládání, které sice není kdovíjak komplikované, ale musíte si na něj zvyknout. Na jedné straně obrazu ovládáte rychlost a střílíte, na druhé zase směr letu, brzdy a podvozek. První rozlety a přistání tak nemusí dopadnou dobře. A je vtipné, nakolik nízké má na vás hra požadavky. Úspěšně jsem dokončil celý tutoriál, aniž bych jedinkrát úspěšně přistál.

Letíte vpřed, snažíte se nedostat do nepřátelské palby a u toho chcete alespoň část nepřátel zlikvidovat. Váš let bude tak jako tak krátký, protože když vás nedostanou děla, k zemi půjdete po vyčerpání paliva. Zde přichází kouzlo hry – po každé smrti se na váš účet připíšou herní peníze, které okamžitě proměníte za dílčí vylepšení. Ta jsou zcela na vás. Můžete si pořídit další zbraně, silnější krytí, lepší motor nebo třeba novou vrtuli. A časem se dostanete k novějším letadlům.

Na rozdíl třeba od geniálního titulu Hades tady nemáte šanci splnit úkol jen za použití svých schopností. I kdybyste se slaboučkým letadlem přestáli palbu nepřátel, na další stanoviště bez několika vylepšení nádrže nedoletíte. To zase tolik nevadí, protože odměna po každém letu je zpravidla dostatečná na nějaké nové vylepšení. Že se hra úspěšně hýbe kupředu trochu kazí akorát neustálé reklamy, které si však za necelých 60 korun můžete vypnout. 

Zpracování je jednoduché, grafika je dělána formou siluet a jako celek to nepůsobí špatně. Nečekejte kdovíjaké animace ani efekty. Hra vám sice přehledně ukáže stav letadla, ale jako celek je trochu nepřehledná. A třeba přečíst stav vaší munice na tmavém pozadí téměř nejde. Ovládání si rovněž nijak neupravíte, ale určitě si na něj jde snadno zvyknout. Kvalitou zpracování se tak titul nebude řadit ke špičce, ale rozhodně nabídne dostatek zábavy.