Warhammer 40,000: Boltgun

Verdikt

Divoká řežba podle starých nostalgických not už je na spadnutí, hra vychází 23. května.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Auroch Digital
Štítky: pixel art, first person, warhammer 40,000, střílečka, retro, akční

Nové ukázce, kterou před několika dny představili tvůrci ze studia Auroch Digital a kterou můžete zhlédnout výše, prýští ryzí energie devadesátých let ze všech pórů. A stejně jako samotné chystané novince Warhammer 40,000: Boltgun se i čerstvému traileru daří se silou necronských gauss flayerů útočit na spouštěče příjemného nostalgického dopaminu.

Řízný soundtrack, stylový metal, divoké tempo a hrdina s tryskami v nohách, davy dvourozměrných pixelatých kacířů, zrádců a démonů chaosu, které pokosíte ve jménu Císaře. Žádné klečení v krytu, kooperace či regenerující zdraví, ne, jen zběsilá kličkovaná mezi projektily a řeky nečisté krve pod vaším chainswordem. Boomer shooter pro jednoho hráče, jak má být!

Boltgun vás postaví do role Sternguard Veterana, tedy elity mezi elitou, člena prestižní první roty kapitoly Ultramarines. Sternguardi preferují boj střelnými zbraněmi, protože je podle nich zkrátka efektivnější než se zdržovat s páráním nepřátel na blízko. Hra to bude reflektovat a nabídne palebný arzenál, kterému samozřejmě vévodí titulní bolter. Ale když už se k vám někdo dostane na tělo, poslouží i zmíněný chainsword, v českých překladech poeticky nazvaný rotomeč.

Imperiální inkvizice povolala hrdinu na tovární svět Scour Graia, aby rozhodil sandál heretikům, kteří industriální planetu prakticky ovládli. A dovolím si odhadnout, že právě napsaná věta nejspíš popisuje prakticky celý příběh – dějové veletoče bych v projektu podobného ražení opravdu nečekal a jednoznačné první housle bude hrát akce. 

A ta zkrátka vůbec nevypadá špatně. Pohyb postavy i střelba se z upoutávky zdají být ostré a precizní, boj má správnou sílu a audiovizuál ke stylu hry perfektně sedí. Je tudíž možné, že se tentokrát opravdu nechystá jen pokus o parazitování na blahosklonné nostalgii herních starců a hráči, kterým nevoní moderní warhammerovské akce jako Darktide či Space Marine 2, dostanou zajímavou alternativu.

Warhammer 40,000: Boltgun vychází už za necelé dva týdny, 23. května, a chystá se na počítače, PlayStation 5 i PlayStation 4, Xbox Series X/S i Xbox One a Switch.