Warcraft Rumble

Verdikt
85

Rumble je hezky vypadající strategie, která je hlubší než se na první pohled zdá. Prim hraje kampaň, ale zahrajete si i proti dalším hráčům. Hlavním neduhem je zatím horší optimalizace.

Další informace

Výrobce: Blizzard Entertainment
Vydání: 3. listopadu 2023
Štítky: mobilní hry, strategie

Warcraft běžně balancuje mezi humorem a vážností. Ale mobilní hra s podtitulem Rumble se zcela kloní na stranu na stranu legrace. A to nejen v tématu, ale i hratelnosti.

Pokud jste někdy hráli Clash Royale, tady budete jako doma. Vaším cílem je ubránit svou věž, ale hlavně přemoci soupeře. V každé úrovni se postavíte speciálnímu nepříteli, ke kterému se musíte dostat přes obranné věže a vlny nepřátel, které proti vám bude posílat. Zde je právě hlavní rozdíl oproti Clash Royale – pozornost je směřována především na hru jednoho hráče, kdy procházíte úrovně a stavíte se stále těžším a těžším bossům. 

Rovnou ale prozradím, že i zde nechybí mód PVP, ve kterém změříte síly s dalšími hráči. Paradoxně bych ale řekl, že Warcraft Rumble kvete především v kampani. Každá úroveň totiž vyžaduje trochu jiný přístup, možná jiné složení týmu, a hlavně odlišnou strategii. Na začátku sice budete úspěšně plnit jednu misi za druhou, ale v pozdějších úrovních na vás čeká výzva, kdy budete úroveň zkoušet znovu s pozměněným týmem. 

Jednotky vyložíte na své straně mapy na jednu z cest a dále už je neovládáte. Jdou dopředu a bojují se vším, co jim přijde do cesty. Budete se tak snažit posílat kombinace hrdinů, kteří se zvládnou doplňovat. Typickým kombem tank + střelec + létající s plošným útokem nikdy nic nezkazíte. Většinou. Každá jednotka má svou silnou, ale i slabou stránku. Svůj tým vždy skládáte okolo zvoleného hrdiny a k němu přiřadíte 6 dalších jednotek. Tam najdete nejen postavy ze světa Warcraft, ale rovněž kouzla.

Velká zábava tak spočívá v tom, jak svůj tým nakombinujete. Vždy můžete jít cestou vyvážených možností, ale za zkoušku stojí si třeba tým postavit ze samých levných jednotek, kterých dovedete na herní plochu dostat hodně. Nebo udělat přesný opak a vsadit na těžké ranaře. 

Variabilitu hře dodávají i mapy. Zde je velká invence Rumble, protože na cestě k nepříteli můžete využít odbočky či zabrat proměnlivé kameny, které vám umožní nasadit jednotky blíže k nepříteli. A můžete také sbírat truhly nebo kopat zlato. Díky tomu vyložíte jednotky rychleji než soupeř, což může být rozhodující. Jednotlivé úrovně se pak neliší jen vizuálně, ale i možnostmi nebo třeba počtem cest. A přemýšlení nad terénem vám může přinést výhodu. 

Nechybí tu nic, co byste od moderní free-to-play hry čekali. Neustálé odměňování, několik herních měn, možnost urychlovat vylepšování postav za peníze, dokupovaní skinů a podobně. Obsahu je hodně na desítky hodin hraní a Rumble má našlápnuto k tomu stát se mobilní klasikou. Očekával bych však, že pro zářnější budoucnost se bude muset víc opřít do hry hráče proti hráči. Blizzard by měl také zapracovat na optimalizaci. Zatímco zmíněný Clash Royale si zahrajete i na starším telefonu nižší třídy, Rumble sice vypadá krásně, ale je náročný, rychle žere baterii telefonu, občas spadne a nejsou mu cizí ani zdlouhavá načítání. 

Ač bych mohl jmenovat důvody, proč není Rumble dokonalým titulem, baví mě stále. I když doufám, že autoři zapracují na optimalizaci hry a nezanevřou na nový obsah. To ovšem zjistíme až časem.