Wacky Wheels

Verdikt
80

Zábavné a humorné závody s motokárami a zvířaty. Můžete si je zahrát zdarma či si pořídit optimalizovanou offline plnou verzi.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Počítač

WindowsWindows

4,99 €Steam

Mac OS XMac OS X

4,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Apogee
Vydání: 17. října 1994
Štítky: browser-gaming, arkáda, zdarma, retro, staré pecky, více hráčů u jednoho zařízení, online, závodní

Ne všechny hry dob dávno minulých se soustředily na vyvražďování nepřátel a střelecké koncerty. Ve stejné míře byly zastoupeny i hry nenásilné, závodní a sportovní. Jedna z těch povedenějších a známějších je i Wacky Wheels, divoká taškařice se zvířaty na motokárách, plná ostrých zatáček i lítého soupeření o první místa.

Wacky Wheels si můžete bez problémů zahrát sami proti počítačem ovládaným protivníkům. Ta pravá zábava ale přichází, jak už to u podobných žánrů bývá, když se k jedné obrazovce směstnáte s libovolným dalším člověkem a pustíte se do závodního křížku s ním.

Závody jsou rychlé a dramatické, ačkoliv věk hry je na ní dnes samozřejmě již znát. Zatáčky nejsou medově plynulé a pohyb je občas trochu skokovitý, ale to není nic, co by zásadním způsobem kazilo zážitek. Zůstává příjemná odreagovačka s veselou náladou, která umí sympaticky pobavit i v současnosti. Ke zrychlení slouží tlačítko alt, zatáčí se kurzorovými klávesami a tlačítkem ctrl použijete sebraný nástroj - tedy například olejovou skvrnu, na které dostanou ostatní smyk.

Bezplatná verze, kterou si můžete zahrát v prohlížeči, je shareware, tedy něco jako demoverze. Zabaví bez problémů, ale neobsahuje všechny zvířata a tratě. Na steamu je pak k dispozici verze plná, jež je rovněž optimalizovaná na moderní operační systémy, funguje i offline a samozřejmě obsahuje kompletní sadu okruhů i závodníků.