Vranygrai

Verdikt

Velkomoravské dobrodružství z české dílny ještě nemá datum vydání, ale zaslouží si pozornost, protože podobných her opravdu moc k mání není. Hodně štěstí ve vývoji!

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Dire Badger
Štítky: historická, third person, česká hra, slovanská mytologie, akční, rpg, od českých výrobců

Projekt Vranygrai se teprve uchází o vaši pozornost. Hra je debutem pražského studia Dire Badger a v tiskové zprávě se představuje jako akční adventura s RPG prvky. Netradiční název odkazuje na starý slovanský termín pro vraní krákání, které má dle pověr přivolávat neštěstí. Jméno nebylo zvoleno náhodou, protože právě slovanská mytologie představuje ústřední motiv Vranygrai.

Příběh hry se odehrává v období před vytvořením Velké Moravy, osobní příběh hlavního hrdiny bude probíhat na pozadí zásadních historických momentů, jako je rozpad Avarského kaganátu. Protagonista Volkhv je slovanským knězem, který rukou Avarů přijde o svou sestru. S pocitem, že selhal jako její ochránce, se vydává na cestu vykoupení a pátrá po pachatelích její vraždy.

Celý projekt je koncipován jako trilogie, ve které postupně projdeme celou Velkou Moravu, v první části máme navštívít Zvolen, ležení Kalamárka a přilehlé oblasti Poľan. Vranygrai se nevyhýbá ani bájným postavám a bytostem z pohádek, a tak čekejte vodníky, polednice a další nadpřirozené, po krvi a dušičkách bažící zmetky.

Autoři říkají, že se při vývoji inspirují staršími hrami jako Gothic, rozhodně vás tak nebudou držet za ručičky a objevování světa i jeho tajemství bude jen na vás. Slibují menší, ale o to propracovanější otevřený svět, různé druhy nepřátel, zábavný soubojový systém, lineární příběh s větvenými dialogy a strom schopností vycházející z mytologie. 

Vranygrai vzniká na enginu Unity, vývojářský tým Dire Badger se momentálně skládá ze tří členů. Kromě Ivana Kubála, který je autorem celého projektu a stará se přímo o vývoj, jde ještě o historičku a expertku na slovanskou mytologii Kateřinu Brzobohatou a hudebního skladatele Jana Balcara. Termín vydání je zatím v nedohlednu, Vranygrai je v rané alfa fázi, už nyní se ale můžete podívat na první trailer.