Void Tyrant

Verdikt
95

Tato hra mě překvapila a zcela pohltila. Staví na jednoduchém principu, který pracuje s kontrolováním rizika. Do toho přidává zábavné hraní karet a další provázané mechanismy. Přidejte si zajímavý svět, smysluplné vylepšování postavy a máte skvělou hru na dosah.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Armor Games
Vydání: 26. září 2019
Štítky: karetní, mobilní hry, rpg

Hráli jste někdy Oko bere? Karetní hru, ve které se snažíte lízáním karet co nejvíce přiblížit součtu 21. Napadlo by vás, že na tom někdo založí RPG? A že to RPG bude naprosto skvělé?

Ale hezky popřadě. Vyberete si hrdinu, s ním dostanete startovní balíček akčních karet a nějaké ty statistiky útoku nebo obrany. Vedle toho ale dostanete i druhý balíček číselných karet – s nimi se snažíte naplnit počítadlo útoku. Zásah zasadí ten, kdo se více přiblíží hodnotě 12. Ale pozor, jakmile tuto hranici přesáhnete, automaticky kolo prohráváte. Neustále si tak pohráváte se štěstím a kalkulujete pravděpodobnosti.

Tento princip je mnohem zajímavější, než se ze suchého popisu může zdát. Je v tom vzrušení, a i když se nepřítel přesně trefí do maximální hodnoty, stále máte drobnou šanci, že jeho sílu vyrovnáte. Nebo taky ne. Celé by to ale nefungovalo bez akčních karet, které ve svých tazích vykládáte. Těmi můžete modifikovat hodnoty, útočit, a dokonce i vsázet na vítězství. „Když toto kolo vyhrajete, stane se to a to…“ a jelikož tyto karty používají i protivníci, mnohdy vás to motivuje k risku. 

Procházíte kampaní, přičemž získáváte nové karty a vybavení. Svůj balíček si sami upravujete a je tak na vás, jakým stylem budete hrát. Herní kredity můžete využít pro nákup karet, ale pokud vám nějaké zbydou i po konci hry, můžete je využít k nákupu startovních předmětů a dalších trvalých bonusů. Asi se budu opakovat, ale tato hra je vážně návyková, přestože jsem to zpočátku vůbec nečekal.

Titul stáhnete zdarma a plnou hru bez reklam a dalších omezení si odemknete za jednorázový poplatek. To je zcela férová nabídka, a i u hraní zdarma se dosyta zabavíte. Vytknout tak mohu jen velmi málo. Možná bych rád přehledně viděl, kde v úrovni jsem a kolik toho ještě musím porazit, a zároveň jsem měl pocit, že mě tutoriál pár detailů nenaučil a musel jsem na ně přijít sám. Nenapadá mě tak nic pořádného a hru musím jednoznačně doporučit.