Visions of Mana

Verdikt

Trvalo to sice dlouhé roky, ale milovaná série Mana se dočká nového titulu. Visions of Mana vypadají skvěle a vyjdou již letos v létě.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Square Enix
Štítky: jrpg, akční, rpg

Square Enix během včerejšího streamu Xbox Developer Direct oznámil netrpělivě očekávané vydání Visions of Mana, nejnovějšího přírůstku do legendární série Mana. Poprvé po 15 letech se fanoušci dočkají nového plnohodnotného pokračování, které navíc nevyjde jen na PC a PlayStation, ale vůbec poprvé v historii se hra ze série Mana dostane i na Xbox.

Visions of Mana představuje hráčům Vala, zkušeného bojovníka na epické výpravě, kam se vydává po boku svého přítele z dětství, který má za úkol omladit tok síly many. Hra slibuje rozsáhlý svět plný záhad, živoucího vizuálu a dynamických, více či méně divokých postav.

Visions of Mana se po vzoru svých předchůdců bude zaměřovat na souboje v reálném čase a opře se do nich ještě víc než kdy dřív.

Výsledek by měl být přístupný jak nováčkům, tak veteránům série, přičemž nemá jít o bezduchou rubačku, ale bude potřeba i nějaký ten strategický přístup, nemluvě o hromadě čísel a RPG systémů, které poběží na pozadí. Souboje v reálném čase byly právě něco, čím se Mana odlišovala například od Final Fantasy, které mělo svého času souboje striktně tahové.

Mana je se svou 30letou historií a 17 díly jedním ze základních stavebních kamenů žánru JRPG. Série, která vznikla v roce 1991 jako Final Fantasy Adventure, prošla velkou evolucí a zdá se, že jedna z největších změn ji čeká právě v blížícím se díle.

Jak nový díl legendární série dopadne, uvidíme už letos v létě, a to na PC a současné i minulé generaci PlayStationu i Xboxu.