Ve stínu havrana

Verdikt
80

Klasický český humor, ale i vážnější tóny, Jiří Lábus ve všech rolích a zapeklité hádanky podle tradičního střihu. Ve stínu havrana by si sice v hospodě mohla dát pivo, protože věk na to má, ale zabavit dokáže stejně jako v době vydání.

Další informace

Výrobce: Cinemax
Vydání: 12. července 1999
Štítky: parodie, humor, dobrodružná, v češtině, komedie, česká hra, staré pecky, adventura, od českých výrobců

Osmnáct let po svém debutu se na Steamu konečně objevila adventura ze stáje Cinemaxu Ve stínu havrana. Příběh mnicha Severina ve své době zaujal nejenom proto, že jde o hru české provenience, ale také kompletním dabingem Jiřího Lábuse. Pokud jste hru minuli, máte možnost nahlédnout do historie českého herního vývoje.

Zápletka se točí kolem jedné lechtivé knihy, pádu do vody a následného hledání vlastní cesty životem. Protože na začátku mnoha cest je erotika a jedno velké nepochopení (s vysvětlením, že ta knížka s obrázky opravdu nepatří vám). Ve stínu havrana je na jednu stranu úsměvná, humorná hra, na druhou v ní občas najdete trochu vážnější motivy. Ne, rozdmychání kovárny za pomoci fazolové polévky a následné flatulence mezi ně nepatří.

Jde prostě o klasickou klikací adventuru, kde často chodíte z jedné obrazovky do druhé a přemýšlíte, co jste ještě zapomněli zkombinovat nebo proklikat a na co jste možná v inventáři zapomněli. Jde o návrat do starých časů, ovšem doslova. Ve stínu havrana vychází v původní verzi, nejde o žádný remaster, Cinemax pouze opravuje titulky a chyby v nich.