Urban Trial Playground

Verdikt
52

Hra může mást jménem, protože je celkem jasné, že na první pohled bude evokovat výbornou Trials Fusion. Jenže Urban Trial Playground je průměrná arkáda k odreagování po delším dni, která sice zabaví, ale za pár dní o ní nebudete vědět. Jádro hry je zábavné, ovšem jinak se brzy dostavuje stereotyp a nuda.

Další informace

Výrobce: Teyon
Vydání: 5. dubna 2018
Štítky: arkáda, motorky, casual, závodní

Chtěli jste vždycky být motorkářem, který holkám motá hlavu perfektními triky a staví motorku na zadní kolo? Nebo vám to přijde jako dobrá zábava, ale možnost (nebo spíš pravděpodobnost) fatálního držkopádu vás od podobné kratochvíle odrazuje? Tvůrci ze studia Teyon vám nabízejí virtuální možnost si to vše vyzkoušet v 2,5D arkádě Urban Trial Playground. Při pohledu z boku budete jezdit po prosluněných plážích, v husté zástavbě, kouknete na Golden Gate Bridge a vůbec sjedete na terénní motorce všechno možné i nemožné.

Tipy a triky

Jádrem hry je arkádový jízdní model, v němž se rychle naučíte, že abyste jeli rychle, musíte umět levým analogem precizně udržet váhu na zadním kole. A pak už to doslova lítá: támhle vystřihnete otočku o 360 stupňů dozadu, támhle dopředu, tady vyskočíte vysoko nahoru, támhle doskočíte do dálky, a ještě motorku postavíte na přední kolo!

Problém je, že pak už na motorce nepředvedete nic moc navíc. Žádné šílenější kousky vrstvené do ještě šílenějších komb tady nenajdete a brzy začnete mít pocit, že vám ve hře něco chybí.

I s tímhle základním setem si užijete spoustu zábavy a nedotočených přemetů, popřípadě jízd na zadním kole, jež končí na zadnici závodníka, o tom žádná. Ale nejednou budete mít pocit, že byste chtěli něco víc. A to víc bohužel v žádné z úrovní nepřijde – zůstane jen poměrně zábavná, ale rozhodně ne dokonalá základní herní smyčka.

Kruci, proč aspoň na některá tlačítka autoři nenavěsili pár dalších triků, které by všechno ozvláštnily? Ale jak říkáme, minimálně na první průjezd každou úrovní se zabavíte a po pár opakováních přejdete na další, kde vám potřebnou pestrost dodá objevování nových skokánků.

Rovnou za nosem!

Vylomeniny na kole budete nicméně dělat jen na tratích, v nichž pojedete po přesně dané linii z bodu A do bodu B – žádné odbočky a zkratky krom minimální volby, jestli jet po střeše nebo po balkóně, tady nečekejte. Tratí najdete ve hře okolo 25, přestože hra nabízí 50 úrovní. Všechny si totiž projedete ve dvou herních režimech: trikovém a závodním.

Ten druhý jmenovaný není příliš objevný: jedete prostě proti času a vaší jedinou starostí je co nejdéle jet po zadním kole, abyste nabrali rychlost, najíždět pomaleji na vysoké skokánky, ať se moc nezdržíte ve vzduchu, a dodržovat optimální úhel dopadu, aby vás žádný skokánek moc nezpomalil.

To trikový režim je jiná káva. Udělat si pár otoček je výborná zábava, stejně jako se nám líbí idea různých speciálních úkolů, které každou úroveň ozvláštní. Opět nejde o nic světoborného, dostanete třeba za úkol udělat konkrétní kombo, zopakovat určitý počet triků během jedné jízdy apod., ale jde o účinné rozbití stereotypu.

Ten mimochodem nabourává mimo plnění speciálních úkolů i sbírání kasinových chipů poschovávaných různě po úrovni a dosažitelných jen s určitým umem. Právě za speciální výzvy a nalezené sběratelské předměty dostanete peníze, jež můžete vrazit do několika málo upgradů motorky nebo do úpravy jezdce.

Benzinová jednohubka

Pocit z jízdy je ovšem povedený, u hry se vyblbnete a jde přesně o ten titul, který zapnete na pár minut, pokud nemáte čas na žádnou větší hru. Jen škoda, že na rozdíl od mnoha jiných hříček vás k sobě tahle na hodiny nepřiková: po několika odjetých úrovních se dostaví lehká nuda a vy zase půjdete dělat něco jiného.

Hře v tomto hledisku nepomůže ani multiplayer, v němž najdete pouze závody a vzájemné nahánění se po obrazovce. Doteď je nám utajeno, proč autoři nepřidali trikové skákání na body, když jde o jednu z nejzábavnějších věcí v celé hře.

Urban Trial Playground je zkrátka poměrně milou hrou, když dostanete chuť na čistě arkádové blbnutí. Jen vám asi ona chuť nevydrží déle než nějakou tu půlhodinku, kdy hra po kontinuálním hraní začíná trochu nudit.

Od kvalit Trials Fusion je tento titul na míle vzdálený, ale pokud nečekáte něco světoborného, zabavíte se. A jelikož jde zatím o jedinou hru na Switch tohoto typu, možná se autorům bude dařit a časem dodají titul, který nejen využije díry na trhu, ale přinese do žánru i trochu svěžího vánku a komplikovanějšího, trvanlivějšího skákání.