Unreal Tournament

Verdikt

Chystaný nový přírůstek do rodiny arénových multiplayerových stříleček. Funguje na Unreal Enginu 4 a stejně jako engine bude i hra zcela zdarma, a to v pravém slova smyslu, tedy bez mikrotransakcí či jiných free-to-play mechanik. Datum vydání zatím nebylo upřesněno.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Mac OS XMac OS X

Nedostupné

LinuxLinux

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Epic Games
Štítky: fps, multiplayer, akční, online

Ačkoliv se chystaný návrat k multiplayerové řežbě Unreal Tournament nachází teprve v pre-alfa stádiu vývoje, už teď vypadá skvěle. Autoři jedou svou původní myšlenku, kdy se na vývoji podílí komunita, která vytváří a následně nabízí i vlastní kosmetické úpravy na nově zřízeném tržišti.

Nicméně vězte, že pořád jde o titul v rané fázi vývoje a Unreal Tournament aktuálně nenabízí nějakou dlouhotrvající zábavu, ale spíš prostor pro šikovné modderské a obecně tvůrčí ručičky a ochutnávku věcí příštích. I proto jsou oficiální stránky plné tutoriálů, které vysvětlují vše možné. Ale právě ten výhled do budoucna je lákavý.

Z hlediska samotné hry, tedy nového Unreal Tournamentu, se máme těšit na klasickou hratelnost "s prvky, které je pro UT důležité zachovat". Má se jednat spíše o modernizovanou verzi, v níž budou přítomné i některé staré (samozřejmě zkrášlené) mapy a zbraně. Vše je ale opět ještě závislé na debatě s fanoušky, třeba se tak dočkáme i výraznějších změn. Prozatím je rozhodně příjemné slyšet, že se i takový veterán herního průmyslu jako Epic rozhodl pro inovovaný typ vývoje.