Under the Sands

Verdikt
70

Funkční a vcelku zábavná varianta na prastarou klasiku Arkanoid. Pro ukrácení dlouhé chvíle nezklame.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDuelovky

Další informace

Výrobce: Noba Games
Vydání: 30. března 2010
Štítky: browser-gaming, na postřeh, zdarma, nejhranější na starých hry.cz, online hry, online, logické

Pamatujete na Arkanoid? I kdyby vám snad název této neuvěřitelných třicet let staré hry nic neříkal, její koncept pravděpodobně znát budete, protože jej za poslední tři dekády zkopíroval kdekdo. Hráč ovládá plošinku ve spodní části obrazovky a jeho úkolem je odrážet míček tak, aby pomocí něj rozbil cihly a bloky v horní části obrazovky. Jakmile je scéna čistá, můžete se přesunout do další úrovně.

Klasická hratelnost nicméně v podání Under the Sands funguje dobře. Hra nabízí všechna potřebná ozvláštnění v podobě různých vylepšení, které vaši plošinku například natáhnou, zmenší, či změní míček na ohnivou kouli, jež dovede rozbít více cihel najednou a podobně.

Hry podobného rázu většinou zvyšují svou náročnost pomocí mechaniky, kdy se let míčku zrychluje při opakovaných odrazech. Zde nic podobného nenajdete, hra je tedy ideální i pro méně zdatné hráče, kteří se u obrazovky chtějí odreagovat a nikoliv vynervovat.

Under the Sands je i vcelku pěkná na pohled. Méně příjemný už je zvuk, konkrétně asi tak pětivteřinová smyčka orientální hudby, která i během dvacetiminutové herní doby celého titulu dokáže solidně lézt na nervy. Lze ji ale bohudík vypnout. Ve výsledku se tak jedná o příjemnou jednohubku podle tradičního receptu, která lidi poohlížející se po něčem nenáročném rozhodně neurazí.