Under Leaves

Verdikt
78

Nádherné akvarely s přírodní tematikou se mísí s podmanivou hudbou v této odpočinkové české hříčce. Najděte všechna zvířátka sami nebo třeba se svými dětmi. Under Leaves je hra, po které je spokojený úsměv a vnitřní klid zaručen.

Mobilní zařízení

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Koupit

Počítač

WindowsWindows

4,99 €Steam

Mac OS XMac OS X

4,99 €Steam

LinuxLinux

4,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Circus Atos
Vydání: 27. dubna 2017
Štítky: casual, meditativní, indie hra, česká hra, umění, pro hráče do 18 let, pro děti do 5 let, hlavolamy, logické, od českých výrobců

Ne vždy je potřeba nad hrou přemýšlet. Někdy úplně stačí jen prozkoumávat, nechávat se unést estetickým zážitkem a nehledat přitom žádné výzvy. Přesně to vám poskytne český projekt Under Leaves, v němž na šesti různých ručně kreslených a animovaných lokacích hledáte 21 schovaných zvířátek. Klikáte, prohlížíte si prostředí, posloucháte uklidňující hudbu, to všechno bez jakéhokoli textu. Zahrát si tak může i malé dítě. 

Prasátko v lese chce kaštany, krokodýl v džungli má chuť na housenku, pod hladinou modrého moře na vás zase čekají hvězdice, chobotnice či zlaté rybky, to všechno půvabně vyvedené barevnými vodovkami umělkyně Barbory Podhorské, pro niž hra tvoří součást bakalářské práce na Fakultě designu a umění na Západočeské univerzitě v Plzni. V jejím snažení jí pomohl partner Michal Berlinger, který je příhodně programátorem a herním designérem.

Vznik hry doprovází pěkný příběh. Bára s Michalem předtím pracovali na jiné hře jménem Hejaaa zabývající se pastevci v horách, ale ta se jim pod rukama rozrostla do příliš velkého projektu plného designových mezer. Bára mezi veškerým stresem z vývoje, školy a čerstvě narozeného potomka relaxovala malováním uklidňujících obrázků z přírody. Když je Michal viděl, zamyslel se nad tím, jak by kolem nich šla vystavět hra. A jednoduché hledání skrytých objektů se prokázalo být dokonalou variantou.

Under Leaves vychází na PC, Linux, Mac, iPhone i iPad a najdete ji například na Steamu. Tam vás přijde na 5 euro (mobilní verze stojí pouhá 2 eura), což je vpravdě symbolická částka za tak pohledné a relaxační dílo. Nákupem krom toho podpoříte naši domácí vývojářskou scénu, což je též velice bohulibá záležitost. Ať už sám nebo třeba s potomky, Under Leaves by si neměl nechat ujít nikdo, kdo si chce alespoň na chvíli odpočinout od shonu a stresu našeho moderního života.