Uncharted: Fortune Hunter

Verdikt
80

Nečekaně povedené puzzle dobrodružství s hromadou obsahu, které nepůsobí jen jako laciný přívěsek k sérii Uncharted.

Další informace

Výrobce: PlayStation Mobile
Vydání: 5. května 2016
Štítky: platby uvnitř hry, zdarma, puzzle, mobilní hry, logické

Navzdory očekávání není mobilní hříčka, která na trh doprovází čtvrtý díl dobrodružné ságy Uncharted, ani v nejmenším špatná. Uncharted: Fortune Hunter svou inspiraci nachází v tahové strategii Lara Croft GO, jen na místo slavné archeoložky dosazuje hlavní hrdinu série Nathana Drakea. Herní náplň zůstává ovšem velmi podobná – vždy si musíte v rámci každé úrovně najít cestu přes logické nástrahy, abyste ukořistili poklad. 

Mobilní Uncharted nabízí ještě přidanou hodnotu v podobě možnosti opatřit si drobné bonusy pro svoji větší sestřičku z PlayStation 4. I kdyby ale tahle možnost chyběla, do Fortune Hunter se stále vyplatí pustit bez ohledu na to, zda nákup konzolové hry plánujete či ne.


Titul se rozvíjí na stále těžších úrovních připomínajících prastaré ruiny. V nich vždy někde leží truhla se zlatem, k němuž se Drake musí dostat. Pohyb postavy provedete načrtnutím zamýšlené trasy prstem po zemi a ona ji následně sama vykoná. V průběhu putování se však našemu dobrodruhovi do cesty postaví celá řada důmyslných překážek. Jsou všemožné spínače nebo staré bloky kamene, na něž lze stoupnout jen jednou a pak se zřítí do propasti. Postup vám ztíží rovněž pasti vystřelující smrtící šipky anebo mezery, které je nejdřív třeba přemostit.

Je potom až překvapivé, jak dobře Uncharted: Fortune Hunter v úhrnu šlape. Principy hry se tváří jednoduše (také takové skutečně v jádru jsou), současně se tu ale nachází solidní množství mechanismů a prvků, které vás donutí pečlivě naplánovat každý krok. Podobně jako v šachu se tu vyplatí myslet alespoň na tři tahy dopředu. K tomu je na hráče ve hře připraveno úctyhodné množství variabilních levelů. A o milých prémiích pro konzolové Uncharted 4 už řeč byla.

Uncharted: Fortune Hunter si tak na každý pád váš čas zaslouží. Nic nevadí, že nejste příznivcem eskapád Nathana Drakea, tohle je mobilní hříčka, která vás i tak bude držet po solidní množství času. Vypadá skvěle, hraje se skvěle a ač určitě nedosahuje takové kreativity jako jiné žánrové tituly a ač musíte dlouho čekat, než se po každé úrovni načte, jde o velmi pěkné překvapení.