Ugh!

Verdikt
75

Staré hry nebyly vždycky jen o střílení a záchraně světa. V jedné jste si mohli zahrát za pračlověka, co chce okouzlit svou vyvolenou svými dovednostmi v šlapací helikoptéře. A je to obtížná, ale příjemně střelená zábava i dnes, po čtyřiadvaceti letech.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Další informace

Výrobce: Egosoft
Vydání: 6. června 1992
Štítky: browser-gaming, zdarma, na postřeh, staré pecky, online, logické

Představte si, že jste neolitičtí lidé. Chcete okouzlit partnera a pokračovat v rodu. Jenže jak toho docílit? Nabízela by se klasická možnost přátelské domluvy kyjem, ale na to je náš pračlověk moc sofistikovaný. Místo toho dostane spásný nápad - co jiného by jeho milá mohla obdivovat víc, než je dovednost se šlapacím vrtulníkem?

Z toho musí být jasné, že o sondu s přesahem do lidské duše nebo reálnou studii neolitu se v tomto případě opravdu nejedná. Jde o hříčku, která kombinuje hráčovo logické uvažování s jeho odhadem a přesným ovládáním. Jen tak totiž dokážete převézt určené množství jeskynních obyvatel z místa na místo, což je cílem celé hry.

Koncept se tedy zdá poměrně jednoduchý, ale to neznamená, že je snadné i jeho provedení. Na vině je totiž, ačkoliv se to může zdát poněkud bizarní, fyzika. Pravrtulník má jistou setrvačnost a moc silné nárazy do stěn, neopatrné přistání nebo dotyk rotoru s okolím jej poškozují. Jakmile si svůj stroj příliš poničíte, trapně se zřítí a vaše milá odejde se svaloušem od vedle. Nejspíš. Abyste tomu zabránili, je potřeba vehikl ovládat opatrně a s citem.

To samozřejmě není všechno, protože čím dál se dostanete, tím více nástrah na vás bude čekat. Stoupající voda, nebezpeční dinosauři, silný vítr a tak dále. Ugh! už sice brzy oslaví čtvrtstoletí od svého vydání, ale jako nenáročný, a při tom velice náročný logický rychlík dokáže bez problémů zabavit i dnes. Hra je k dispozici zdarma a můžete si ji zahrát ve svém prohlížeči. Do menu se dostanete několika stisky mezerníku, samotnou hru spustíte klávesou F1, helikoptéra se ovládá kurzorovými klávesami.