Twisted Tangle

Verdikt
60

Pokud dovedete překousnout příliš časté reklamy, je Twisted Tangle povedenou hříčkou, která vás dovede zabavit.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Další informace

Výrobce: Rollic Games
Vydání: 23. dubna 2023
Štítky: mobilní hry, logické

Zatímco se nové iPhony chlubí, že dovedou spustit velké hry v konzolové kvalitě, na dotykové obrazovky telefonu se stejně nejvíce hodí jednoduché hříčky, které si v klidu zahrajete v tramvaji či třeba rychle pod lavicí ve škole. A Twisted Tangle takovou hříčkou rozhodně je. 

Videohry umí přinášet témata, která si jen tak ve skutečném životě nezažijeme. Málokdo z nás je členem speciální vojenské jednotky, málokdo závodí ve formulích a opravdu jen někteří vedou fotbalový klub nejprestižnější soutěže. Díky hrám si to všechno můžete vyzkoušet a užít. Pak jsou tu ale hry, které míří výrazně níže. A dnešní titul si za své téma bere něco, co z hloubi duše nesnáším!  

Znáte to, udělá se vám uzel na tkaničkách a vy se při obouvání málem zřítíte na zem. Nebo si chcete nabít telefon, ale zamotaly se vám kabely tak, že to raději vzdáte. Mladší generace doby bezdrátové to budou asi chápat méně a méně, ale zamotané kabely a provázky jsou zlo. A tato hra je jich plná. Vaším cílem není nic menšího, než všechny uzly rozmotat. A být u toho co nejefektivnější. 

Základní princip je snadný. Vezměte jeden konec provázku a přesuňte ho. Provaz přitom ve hře skutečně působí fyzicky a cítíte, jak se uzel utahuje nebo povoluje. Najít ideální postup však bude postupně těžší a těžší. Vedle běžných úrovní máte k dispozici i výzvy, ve kterých vás čeká těžší rébus s omezeným počtem kroků. Rozhodně tak nemůžete zkusit techniku, kterou občas volím ve skutečném světě. Tedy zběsile za provázky tahat a čekat, jak to dopadne. 

Mobilní hra Twisted Tangle je jednoduchá, přístupná a pro telefony se vážně hodí. Má však jeden háček. Vlastně spíš dva. Zaprvé je nepochopitelně náročná na hardware, telefon se vám bude u hraní přehřívat a aplikace bez problému může zamrzat a padat. A druhým problémem je množství reklam. V pozdějších úrovních se vám po každém úspěchu přehraje reklama. Ta se navíc zobrazuje i při hraní ve spodní části a musím říct, že už dlouho jsem takovou kadenci u žádné hry neviděl. Pokud s tím jste smíření, hra za zkoušku stojí.