Twelve Minutes

Verdikt

V novém thrilleru uslyšíte hlasy patřící celebritám jako James McAvoy, Daisy Ridley či Willem Dafoe. Hra nemá přesně určené datum vydání, ale s trochou štěstí by to mělo být ještě letos.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Luis Antonio
Štítky: thriller, dobrodružná, adventura

Interaktivní thriller Twelve Minutes se představil na loňské E3, kde zaujal přítomné novináře. Ačkoli hra staví na nikterak originálním schématu časové smyčky (jistě si všichni vzpomeneme na devadesátkový film Na Hromnice o den více či na loňský nezávislý hit Outer Wilds), její náplň a zpracování poutá pozornost.

V neustále se opakujících dvanácti minutách budete zas a znova prožívat situaci, která vede až ke smrti vaší ženy. Vaším úkolem bude se ze smyčky dostat – a bez obětí. Nic na příjemné nedělní dopoledne s kávičkou, jako premisa pro intenzivní drama nicméně dostatečně plodné.

Celá hra stojí na pouhých třech postavách (muž, jeho žena a útočník). Pro intenzivní zážitek tak bude klíčové, jak se povede tvůrcům charaktery ztvárnit. Vzhledem k představenému hereckému ansámblu o to ale obavy nemáme – trio postav ve hře namluví hvězdy hollywoodského formátu.

Podmanivý hlas v traileru patří Willemu Dafoeovi, představiteli mnoha padouchů z marvelovského univerza, ale nejnověji třeba hlavnímu hrdinovi z komorního dramatu Maják. Ve hře si Dafoe střihne postavu útočníka.

Svůj hlasový fond by měl hře propůjčit i James McAvoy, hvězda posledních X-Menů, který si v Twelve Minutes zahraje mužskou postavu, tedy tu, kterou budete jako hráč ovládat. Jeho herní družku pak ztvární Daisy Ridley, jejíž roli v posledních Star Wars asi nemusíme připomínat.

Drama Twelve Minutes mělo vyjít už v prvním čtvtletí tohoto roku, to se ale vydavateli tak úplně nepovedlo. V krátkém traileru se ukazuje magická formulka „soon“, tak doufáme, že nepůjde o blizzardovské vnímání času a hry se dočkáme ještě letos. Twelve Minutes je exkluzivní pro ekosystém Microsoftu, vyjde tak na PC, Xbox One i na next-gen v podobě Xbox Series X.