Turrican II: The Final Fight

Verdikt
80

Starých akčních nářezů není nikdy dost. Jedním z nich je i téměř třicetiletá plošinovka Turrican II, která dokáže spolehlivě zabavit (a pocuchat nervy) i dnes.

Online

Prohlížeč (online hry)Prohlížeč (online hry)

ZdarmaDOS Games Online

Další informace

Výrobce: Factor 5
Vydání: 6. června 1991
Štítky: sci-fi, zdarma, střílečka, retro, plošinovka, nejhranější na starých hry.cz, online hry, akční, online

V roce 3025 vládne ve vesmíru mír. Stará se o to alianční vesmírná policie, která zajišťuje všem obyvatelům rovnoprávnost a spravedlnost. Na cestě za novými horizonty se však vlajková loď aliance Avalon 1 stala terčem podlého útoku. Neznámí mutanti disponují pokročilou technologií a posádka Avalonu neměla sebemenší šanci. Přeživší je jediný, voják Bren McGuire. Nasazuje si bitevní oblek Turrican a vydává se na tažení za pomstou.

Turrican II je skoro třicet let stará hra. Odpustit jí podobně stupidní příběh není vůbec žádný problém, protože, ruku na srdce, můžeme být vlastně rádi, že tam vůbec nějaký je. Krom toho, jedná se o titul, do kterého se kvůli hlubokým vypravěčským zážitkům stejně pouštět nebudete. To ovšem neznamená, že by se nenašly důvody, proč hru zapnout.

Hra nabízí poměrně rozlehlé, propracované úrovně plné nejen krvelačných robotických nepřátel, ale i tajných chodeb a skrytých bonusů. Hrdina má k dispozici tři primární zbraně, každé s několika úrovněmi síly. Hlavní lákadlo je však samotná hratelnost, která je sice velice náročná a neodpouští sebemenší zaváhání, ale jakmile ji dostanete do ruky, dokáže poskytnout nezměrnou akční satisfakci. Hra též skrývá několik speciálních mechanik, jako je miřitelný laser či proměna v ozubené kolo, jež je potřeba se naučit správně využívat, abyste se nakonec mohli potěšit zdárným splněním úrovně.

Jak již bylo řečeno, Turrican II je řádně obtížná záležitost, připravte si tedy ocelové nervy. Pokud ale přistoupíte na její pravidla a naučíte se její nástrahy překonávat, nabídne výtečnou zábavu, na které se požehnaný věk v podstatě vůbec neprojevil. A i kdybyste snad zjistili, že je toho přeci jenom moc a tohle zkrátka není váš šálek čaje, bude vás to stát maximálně trochu času, protože hra je k dispozici v bezplatné prohlížečové verzi. Odkaz na ni naleznete vpravo od textu.