Turok 3: Shadow of Oblivion Remastered

Verdikt

Klasické dinosauří akci se dostalo restaurátorské péče specialistů ze studia Nightdive a na moderní verzi nebudeme muset čekat dlouho - staronový Turok 3 vychází 14. listopadu.

Počítač

WindowsWindows

Nedostupné

Konzole

PlayStation 5PlayStation 5

Nedostupné

PlayStation 4PlayStation 4

Nedostupné

Xbox Series XXbox Series X

Nedostupné

Xbox OneXbox One

Nedostupné

Nintendo SwitchNintendo Switch

Nedostupné

Další informace

Výrobce: Nightdive Studios
Štítky: střílečka, first person, hd remake, akční

První dvě epizody klasické dinosauří řežby Turok už si díky vývojářům ze studia Nightdive můžeme zahrát na moderních systémech. Příběh bude brzy kompletní, protože tvůrci ohlásili, že stejnou omlazovací kúru poskytli i třetímu dílu. Práce už je navíc skoro hotová a na výsledek nebudeme muset čekat dlouho.

Nedá se to říct o každém remasteru nebo moderní předělávce, ale existence Turok 3: Shadow of Oblivion Remastered dává logický smysl. Hra totiž původně v roce 2000 vyšla jenom na Nintendo 64, což znamená, že už si ji dneska běžně zahrají jen opravdoví fajnšmekři. Remaster od Nightdive bude první výlet hry na jakoukoliv jinou platformu.

Po obsahové stránce by se nemělo měnit nic, což znamená, že nás opět čeká výběr z dvojice protagonistů, sourozenců hrdiny druhého dílu, a boj se zlověstným Oblivionem a jeho masožravou hordou. Tentokrát ale v rozlišení 4K, se snímkovou frekvencí až 120 fps a řadou vizuálních pentliček, jako je třeba anti-aliasing, bloom, ambientní okluze, dynamické stíny či motion blur. K obrazové péči tvůrci použili svůj vlastní engine KEX.

„Série Turok je jedním z klasických pilířů hraní a moci nabídnout nejnovější a vylepšenou verzi Turok 3 je skvělý pocit,“ dodal k oznámení remasteru ředitel rozvoje studia Larry Kuperman. Turok 3: Shadow of Oblivion Remastered zamíří na PC a konzole staré i současné generace včetně Switche, kde si mimochodem opravdoví masochisté budou moci zkusit lov plazů pomocí gyroskopu. Hra vychází 14. listopadu.