Turbo Dismount

Verdikt
65

Povedené hrátky s fyzikou. Pobaví vás bouračky vozidel, ale také utrpení figuríny za volantem. Jedinou výtkou je absence jakékoliv kampaně. Bez ní jde o pouhou simulaci, která rychle omrzí.

Mobilní zařízení

AndroidAndroid

Google Play
Stáhnout

iOS (iPhone, iPad)iOS (iPhone, iPad)

App Store
Stáhnout

Počítač

WindowsWindows

9,99 €Steam

Další informace

Výrobce: Secret Exit
Vydání: 21. května 2014
Štítky: platby uvnitř hry, auta, free-to-play, simulace

Vem si pořádnou káru, sešlápni plyn na podlahu, vlez si na kapotu a sleduj, jakou dokážeš nadělat paseku. V podstatně takhle jednoduše by se dal shrnout fyzikální simulátor bouraček Turbo Dismount.

Turbo Dismount je hra bez jakéhokoliv cíle. Nepostupujete žádnou kampaní ani si neodemykáte nový obsah. Od bezplatného nainstalování máte k dispozici 12 různých prostředí, ve kterých se jednoduše realizuje vaše touha způsobovat dopravní havárie. Zvolit si můžete standardní rovinku, závodní okruh, skálu nebo třeba dopravní uzel ve městě.

Jakmile si vyberete prostředí, nadchází čas pro volbu vozidla. Těch je k dispozici dvanáct a kromě různých amerických sporťáků, trucků a britských double deckerů, se můžete projet třeba na motorce, vesmírné stíhačce nebo na gauči. Pak už jen stačí stisknout tlačítko plynu a rozjet se do plného provozu, na skokánek nebo prostě proti zdi.

Základním kamenem hry je totiž způsobit co největší škody na vaší postavě, vozidle a všem kolem. Čím větší škoda, tím více bodů, které slouží čistě k překonávání sebe sama nebo ostatních hráčů v online žebříčcích.

Kromě výběru tratí a vozidel lze měnit i postavu řidiče a pózu při řízení. Figurka buď sedí standardně za volantem, nebo na kapotě, střeše či kufru auta, případně dělá roznožku na chladiči. Dále si můžete vybrat z pár přednastavených tras, po kterých se vozidlo automaticky vydá po sešlápnutí pedálu. A poslední možností je na předpřipravené body naházet překážky a skokánky.

Docela slušná 3D grafika nabízí spoustu zábavy s fyzikální reakcí prostředí. Prostě jen připravíte scénu a pak už jen sledujete, jak z vozidel odpadávají blatníky a vašemu nebožákovy se lámou kosti. Základní verze nabízí dost možností, takže pokud vyloženě nehledáte příběh nebo jakýkoliv jiný druh postupu a chcete se jen tak vyřádit s docela pěknými fyzikálními zákony, mohla by vám Turbo Dismount nabídnout to pravé.

Platební modelJak je zmíněno výše, zdarma se dostanete k 12 úrovním a 12 vozidlům. Za 26 korun lze dokupovat různé balíčky vozidel (skateboard, židle, traktor, buldozer...) nebo balíčky úrovní, zaměřené především na městskou dopravu. Případně si za 160 korun můžete odemknout veškerý dostupný obsah a vypnout vyskakující reklamy.

Recenzováno na: Lenovo TB3-X70L